22 Березня 2019
Новини

В Києві у манікюрному салоні клієнтки залишають гроші… «бабусям на нігті» (фото)

В Києві у манікюрному салоні клієнтки залишають гроші… «бабусям на нігті» (фото)

У Києві одеситка Ірина Бондар у 2018 відкрила власну Майстерню нігтьової естетики IB-Nails. Найцікавіше, що Ірина вирішила зробити свій бізнес соціально відповідальним.

Відтак до салону раз у 3 тижні запрошують бабусь  із благодійного фонду «Жизнелюб», аби провести для них безкоштовні СПА-вечірки – про це пише gazeta.ua.

Власниця салону зауважує, що є бабусі, які робили манікюр декілька разів у житті чи тільки на весілля. Відтак 20% власного прибутку Ірина виділяє  на безкоштовні послуги. А ще вважає, що треба пліткувати з клієнтами про якісь дрібниці, наприклад, про серіали, моду, рецептах.

Про роботу салону, складнощі його відкриття та позитивні моменти – щиро розповідає одеситка Ірина Бондар.

Щоб відкрити манікюрний салон, треба мати досвід роботи та якісно робити манікюр. Тож після завершення курсів варто піти працювати у салон краси, де обов'язково навчать працювати з клієнтами. Загалом, для того, щоб почати власну справу треба від 30 тисяч гривень. Потрібні кошти на інструменти, манікюрний стіл і зручні стільці, стерилізатор інструментів й інше обладнання, а також матеріали та гроші на оренду приміщення. Додатково треба врахувати витрати на рекламу.

Ірина у 2018 році відкрила соціальну Майстерню нігтьової естетики IB-Nails. Там, крім звичайних послуг, роблять безкоштовний манікюр бабусям.

– Брат–моряк кликав піти у рейс працювати. Фотографом їхати не хотілось. Придумали, що можна манікюр робити. Пішла на співбесіду, подивилась та зрозуміла, що просто так не зможу приїхати. Треба йти вчитись, – згадує Ірина, – Поки навчалась побачила, що манікюр – це не просто краса, а скоріше гігієнічна послуга. Згадала випадок зі своєю бабусею. Коли вона приносила великі ножиці і просила підстригти їй нігті на ногах, бо не могла сама нахилитись. З віком з'являються свої особливості з нігтями. Якщо за ними правильно доглядати, не буде вростання, відшарування та надмірного потовщення.

Спочатку тренувалась робити манікюр на рідних. Щоб напрацювати досвід, пішла працювати у салон краси майстром з манікюру. Поступово купувала власне обладнання для роботи. Інструмент вже був – на роботу в салон беруть з кількома особистими наборами інструментів.

«Подруга запросила поїхати робити манікюр у інтернат, де знаходяться дівчата з ментальною інвалідністю 18-35 років. Загорілась допомагати таким, як вони. Хотіла безкоштовно навчати дівчат-випускниць інтернатів робити манікюр. Щоб вони вчились на бабусях, які потребують такого догляду. Таким чином хотіла ще й навчити собі персонал. Майстрині мали б відпрацювати у салоні певний час за заробітну плату, – ділиться Ірина, – Але ідея виявилась недієвою. Не усі готові віддячувати добром за добро та працювати. Вирішили розширити аудиторію та запросили на навчання жінок, які потрапили у складні життєві обставини. Зараз працює одна дівчина з онко–інвалідністю».

На старт справи виграла грант близько 20 тисяч гривень. На ці гроші придбала два манікюрні столи, стерилізатор та ультразвукову мийку. Проінвестували справу львівський бізнес-інкубатор, де Ірина проходила навчання та захищала бізнес-план. Також до інвестицій долучився брат та бізнес-наставник Ірини.

20 травня 2018 року у Києві відкрила Майстерню нігтьової естетики IB-Nails. Приміщення знайшла недалеко від метро «Олімпійська». У приміщені зробили косметичний ремонт за власний кошт.

«Шукали приміщення, щоб можна було легко знайти та не треба було підніматись. У нас вікна виходять на фасад, але дуже занедбане приміщення, – ділиться Ірина, – Гігієнічний манікюр з укріплюючим покриттям така ж популярна послуга, як і манікюр з гель-лаком. Такий манікюр треба робити раз у тиждень. Якщо покриття полімеризуємо в лампі – раз на два-три тижні. Але між покриттями варто вдома самостійно робити гігієнічний манікюр, без зняття».

У салоні нігтьової естетики IB-Nails надають послуги догляду за нігтями рук та ніг. Вартість манікюру – 130 гривень, покриття гель-лаком – 190 гривень, комплекс манікюр з покриттям – 320 гривень. 20% прибутку йде на благодійні послуги – манікюр бабусям, мамам дітей з інвалідністю та навчання дівчат у скрутних життєвих обставинах.

«Важко знайти майстра. Бо треба, щоб були такі ж цінності, як і у мене. Іноді треба працювати за фіксований відсоток, коли надаємо благодійні послуги – а тут чек не збільшиш! Треба, щоб людину цікавили не тільки гроші, – зазначає Ірина, – Також я проти розмов про політику, вони викликають негативні емоції. Нам треба пліткувати з клієнтами про якісь дрібниці, наприклад, про серіали, моду, рецептами ділитись. Щоб у нас відпочивали душею».

У кінці місяця рахують дохід та суму, що можуть виділити на благодійні послуги. Мають список соціальних клієнтів, яких запрошують до салону по запису. Також бабусь запрошують із благодійного фонду «Жизнелюб».

«У нас можна купити манікюр бабусі, так звану «підвішену процедуру». Можна замовити процедуру з виїздом. Особливо актуально для бабусь до дня народження, – ділиться Ірина, – Взагалі, не кожен майстер погодиться робити манікюр бабусі. Через тиск, діабет кожна ранка (раптом таке трапиться) може заживати понад місяць. У стареньких тонка шкіра, з віком нігті потовщуються. Багато особливостей, що треба враховувати».

У місяць салон відвідують близько 10 соціальних клієнтів. Один раз на два-три тижні проводять СПА-вечірки. На них запрошують від 4-х до 8-и жінок. Волонтери допомагають робити манікюр, та парафінотерапію для рук, майстри – манікюр і педикюр. На заходи запрошують фотографа, який спілкується з бабусями. Світлини виставляє на сторінці IB-Nails у facebook.

«Була вечірка з 70-річною актрисою, яка читала нам свої вірші. Серед соціальних клієнтів була кінорежисер, колишня власниця мережі соляріїв. Дуже різні жінки. Вони спілкуються, знайомляться, співають пісень, – розповідає Ірина, – Часто приходять бабусі, які декілька разів за життя робили манікюр чи тільки на весілля. Нещодавно була жінка, у якої донька із ментальною інвалідністю та чоловік також має інвалідність. Вона робила манікюр давно у молодості. Проблема у тому, що на манікюр треба мати гроші та вільний час. І коли з'являється декілька годин, жінки займаються хатніми справи, а не йдуть у салон краси».

Підрахували, що прибуток з 6 клієнтів дозволяє покрити собівартість послуги соціального клієнта. Загалом, майстер може прийняти у день 4 клієнти. Найчастіше Ірина працює одна, але має помічницю.

«Мої клієнти залишають мені гроші не на «чай», а «бабусям на нігті». І це може бути до половини вартості манікюру. Окремо відкладаємо ці гроші, – розповідає Ірина, – Бабусі обирають світлі спокійні кольори лаків, тільки декілька разів просили щось яскраве чи якийсь малюнок. Одна бабуся обрала наліпки з котиками, що дивились один на одного».

Ірина зазначає, що найбільше витрат йде на обробку інструментів. Наприклад, розчин для дезінфекції коштує 800 грн за літр, а найменший стерилізатор інструментів українського виробництва – від 5 тисяч гривень.

«Після дезінфекції, миття та просушки пакуємо інструменти у крафт-пакети. В ідеалі, треба мати свій набір інструменту для кожного процесу, близько 3–5 на кожного майстра. А набір нормальної якості коштує близько 1300 – 1500 гривень. Обробка інструменту триває близько півтори години. Якщо не сушити. Зазвичай ми залишаємо інструменти сушити на ніч, – ділиться Ірина, – Деякі клієнти дивуються, коли бачать як розпаковую інструменти з пакета перед процедурою. Кажуть, що інші майстри стерилізують інструменти при них. Але це зовсім неправильно».

У планах Ірини – назбирати грошей для переїзду у гарніше приміщення та організувати навчання майстринь. Бо як педагог дуже любить ділитись власними знаннями та досвідом.

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, київ, Фото
В тему