22 Березня 2019
Новини

Пасажири в авто не пристебнули ремені безпеки – водій сплатить штраф

Пасажири в авто не пристебнули ремені безпеки – водій сплатить штраф

Виявляється, що водій несе  відповідальність не тільки за те, що сам не користується ременем безпеки, а й за те, що перевозить пасажирів, які не пристебнуті.

Про це пише на сторінці у Facebook «Дорожній адвокат».

Правила дорожнього руху зобов’язують водія  особисто використовувати ремені безпеки, а також не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки, в тому числі на задньому сидінні. Також Правила зобов’язують пасажирів бути пристебнутими під час пересування на транспортному засобі.

За порушення правил користування ременями безпеки на водія передбачено накладення адміністративного штрафу в розмірі 51 грн.

Якщо ж факти перевезення пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки, буде виявлено поліцією при оформленні дорожньо-транспортної пригоди з відповідними наслідками, то на водія може бути накладено штраф за статтею 286 ККУ у розмірі від 2400 грн. до 8500 грн. або у вигляді обмеження волі на строк до 8-ми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3-х років.

Зокрема, районний суд Хмельницької області рішенням від 30.11.2018 щодо водія, який перевозив пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки, та спричинив дорожньо-транспортну пригоду з відповідними наслідками, виніс вирок у вигляді 3-х років і 6-ть місяців позбавлення волі. Подібні рішення у судовій практиці не поодинокі.

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна
В тему