4 Січня 2019
Новини

Турецькі ЗМІ: Україні піднесуть Томос як дар до православного Різдва

Турецькі ЗМІ: Україні піднесуть Томос як дар до православного Різдва

Турецька преса підтверджує, що грамоту про автокефалію Україні буде урочисто вручено 6 січня.

Українська автокефальна православна церква отримає Томос із рук Вселенського патріарха Варфоломія напередодні українського Різдва в Стамбулі 6 січня. Як інформує replyua.net, про це у своєму блозі пише український журналіст Осман Пашаєв, посилаючись на правоцентристську турецьку газету «Міллієт».

Константинопольські православні цього дня святкуватимуть Хрещення Господнє, тому в бухті Золотий Ріг проводитимуть яскраві вистави з киданням хреста в воду і пірнанням по нього. По Томос до Туреччини прилетять глава визнаної української церкви архієпископ Епіфаній, президент України Петро Порошенко і спікер українського парламенту Андрій Парубій.

За словами Пашаєва, Москва знову різко реагує на процес здобуття незалежності українськими православними, але в Стамбулі та Києві не сумніваються, що із часом Кремль змириться з доконаним фактом. У соборі Святого Георгія – центральній сакральній споруді турецьких православних – пройде богослужіння з приводу надання Томосу Україні та Хрещення Господнього.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика
В тему

Останні матеріали