15 Серпня 2018
Новини

15 серпня - День археолога

15 серпня - День археолога

15 серпня – 227-й день року (228-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 138 днів.

Що ж відзначають 15 серпня?

Міжнародні:

День археолога. Професійне свято День археолога відзначається в середині серпня. В Україні офіційно встановлено Указом Президента з 2008 року. Святкування Дня археолога підтримується музейними працівниками і археологами, проводиться низка культурно-мистецьких заходів.

Не дивлячись на те, що археологія є всього лише однією з історичних дисциплін, яка вивчає наше минуле за численними артефактами, які отримані у тому числі і в ході проведених розкопок, різноманітних експертиз та досліджень, ми завжди підкреслюємо якийсь романтизм професії археолога. І це не дивно. Саме археологи відкривають нам повний різноманітності і яскравий світ наших далеких і близьких предків, світ, який лежить в основі нашої з вами сучасності.

Про дату і походження цього цікавого професійного свята, як і водиться в археологів, ходить багато легенд. Хтось говорить про те, що ще до Другої Світової війни, на розкопках під Новгородом у хлопців-археологів душа просила свята та 15-го серпня вирішили відсвяткувати День народження Буцефала, жеребця Олександра Македонського, день, який потім неофіційно став у археологів їх професійним Днем. Хтось прив’язує цей день до початку деяких легендарних експедицій або археологічних відкриттів. Це зовсім не важливо, адже саме археологи – це ті люди, для яких в першу чергу відкривається сенс нашого минущого матеріального буття і справжня цінність нашої спільної історичної спадщини. Всі знають, що будь-яку історію кожен може трактувати по-своєму, історію можуть «переписувати», можуть «переглядати», проливати на неї світло або відводити в тінь, але факти завжди залишаються фактами. Їх марно підробляти або ховати, спотворювати або заплутувати, так як Його Величність Час усе розставляє по своїх місцях, які й виявляє археолог.

Національні:

Індія: Національне свято Республіки Індія. День Незалежності (1947)

Республіка Конго: Національне свято Республіки Конго. День Незалежності (1960)

Південна Корея: Національне свято Республіки Корея. День Звільнення (1945)

Ліхтенштейн: Національне свято Князівства Ліхтенштейн. Національний день (1806)

Нова Шотландія: Національний день

Єгипет: День розливу Ніла

Іспанія: День святої Діви де Палома

Італія: Феррагосто, в пам'ять давньоримського свята на честь Серпня

Стародавня Латвія: свято Мари

Польща: Свято Війська Польського

Коста-Ріка: День матері

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, яке сьогодні свято, історія
В тему

Останні матеріали