Милуватися крокусами і нарцисами їдьте в Закарпаття, поле тюльпанів знайдете в «Маленькій Голландії» на Херсонщині, а диких орхідей – на Кінбурнській косі – повідомляє vesti-ukr.com.
Тюльпани
Середина – кінець квітня


Вже традиційно українці їдуть дивитися на «море тюльпанів» у Кропивницькому. Сто тисяч квітів зацвітає в місцевому дендропарку – українська альтернатива голландському парку Кьокенхоф.
Вхід безкоштовний.
На поїзді Київ – Кропивницький або на авто по трасі Н-01.
У дендропарку є дитячі майданчики, атракціони, кафе і ресторани. У Кропивницькому слід відвідати Будинок купця Барського – там розміщений краєзнавчий музей, «Хутір Надія» – заповідник-музей Карпенко-Карого.
Альтернатива – «Маленька Голландія» на Херсонщині. Поле голландських тюльпанів простирається в смт Любимівка Каховського району, на березі Каховського водосховища. Відвідування поля тюльпанів включає екскурсію, також організовані місце для пікніка та фотозони.
Вартість відвідування – 20 грн.
Вирушити в винний тур у шато Трубецьких, побувати в Новій Каховці – місті тисячі ключів, подивитися на херсонську пустелю – Олешківські піски, з’їздити в біосферний заповідник «Асканія-Нова».
На поїзді Київ – Херсон, далі трансфер – від 220 грн з людини. Або на своєму авто по трасі E-95 і P-06.
Сакура
Середина квітня
Сакура (японська вишня) щовесни влаштовує неймовірний ажіотаж, розпускаючи рожеві пелюстки. Стало модним їздити в Ужгород милуватися на її цвітіння. Дерева тут вже великі й розлогі. Примітно, що в цей же час зацвітають магнолії, райські яблуні і японська айва.
Відвідування безкоштовне.
На поїзді Київ – Ужгород або на своєму автомобілі по трасі Київ – Чоп М-06, потім Е-50.
Відвідати Ужгородський замок, поруч із ним – дерев’яні будиночки і церкви Закарпатського музею архітектури і побуту, пройти квест по місту і знайти міні-скульптури – від Ейфелевої вежі і статуї Свободи до солдата Швейка та Петра I.
Проліски
Середина – кінець березня
Ці квіти занесені до Червоної книги. Не варто купувати оберемки пролісків – краще подивитись, як цілі галявини первоцвітів розпускаються в Холодному Яру – на території заказника «Білий». Тут, у селі Мельники Чигиринського району Черкаської області, 4 гектари лісу навесні покриваються килимами з квітучих пролісків.
У складі групи з 20 екскурсантів екскурсія коштує 10 грн з людини.
На автомобілі по трасі Н-08 через Черкаси або на поїзді Київ – Черкаси або Київ – Одеса до станції Черкаси, від ж/д вокзалу на рейсовому автобусі до села Мельники.
Поглянути на 1100-річний дуб полководця Максима Залізняка, побувати в резиденції Богдана Хмельницького і на Замковій горі в Чигирині, відвідати Скіфські вали і Мотронинський монастир у Мельниках.
Нарциси
Початок – середина травня
Величезна галявина нарцисів розкинулася в Закарпатті, за 4 км від міста Хуст, в урочищі Кіреші. На 85 гектарах одночасно зацвітають мільйони квітів. Сюди приїжджають з екскурсіями і самостійно, долина розташована на території, що охороняється, – на землях біосферного заповідника, який був створений ще за часів Австро-Угорщини.
Дорослі – 20 грн, студенти – 15 грн, школярі – 10 грн.
На поїзді Київ – Солотвино, до станції Хуст, далі на автобусі, таксі (від 50 грн) або пішки 4 км від околиці Хуста. Або на своєму автомобілі по трасі Київ – Чоп М-06, потім Н-09.
Відвідати Хустський замок, викупатися в гарячих джерелах Велятина, в селі Іза побувати на оленячій фермі та продегустувати сири на сироварні Баранове.
Крокус, або шафран Гейфеля
Кінець березня – середина квітня
На першому місці за популярністю, де можна побачити буйство цвітіння крокусів, село Колочава Міжгірського району Закарпатської області. На території скансену «Старе село» розквітають величезні галявини крокусів, а ще тут проводять цікаві екскурсії, розповідаючи про побутові й культурні традиції Закарпаття та Колочави.
Загальний – 50 грн. Пенсіонери, студенти – 40 грн, школярі – 25 грн.
На поїзді Київ – Ужгород до станції Воловець, потім на таксі – 60 км (ціна за машину – від 400 грн) або на своєму автомобілі по трасі Київ – Чоп М-06, поворот на Воловець, далі Міжгір’я – Колочава.
Колочава – село 10 музеїв, а в 30 км розташоване озеро Синевир, недалеко від озера – Центр реабілітації бурих ведмедів.
Альтернатива – Драгобрат, гірськолижний курорт: тут крокуси розкриваються пізніше, традиційно до середини – кінця квітня. Заодно можна покататися на лижах – сніг на Драгобраті лежить до середини травня.
На поїзді Київ – Рахів до станції Ясиня або на автомобілі по трасі Е-40/М-06 на Івано-Франківськ. Далі Яремче, Яблуниця, Ясіня. Потім високо в гори на трансфер (машини-всюдиходи), ціна – від 120 грн з людини.
Крокуси першими пробиваються з-під снігу назустріч сонцю, вони найяскравіші і бажані. Найбільші долини, покриті крокусами, можна побачити в Карпатах – тут, як тільки пригріє яскраве сонце, вони розкривають свої ніжні пелюстки, покриті краплями розталих сніжинок.
Дикі орхідеї
Початок травня
Єдине місце в Україні, де цвітуть дикі орхідеї, – це Кінбурнська коса в Миколаївській області. Тут щільність орхідей становить сто рослин на квадратний метр – величезні луки, вкриті бузковими орхідеями, на березі Чорного моря.
Безкоштовно.
На автобусі Київ – Очаків або на авто по трасі E95, P06 і М14. Далі на катері від причалу № 333 (ціна в обидва боки – 160 грн/чол.). Трансфер по косі – від 150 грн/чол.
Бродити по косі, милуватися чаплями і рожевими пеліканами, відкрити купальний сезон, збирати весняний врожай грибів.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.