29 Грудня 2017
Новини

Аби зустріти Новий рік, кожен четвертий українець залізе в борги

Аби зустріти Новий рік, кожен четвертий українець залізе в борги

Витрати українців на святкування Нового року за останній рік зросли майже в півтора раз. Експерти кажуть, що через зростання цін і стрибки курсу кожному четвертому українцю доведеться позичати гроші, щоб купити подарунки і накрити стіл. Але частину дорогої їжі все одно доведеться викинути – пише vesti-ukr.com.

Вплинули долар і зростання цін

Згідно з даними опитування R & B Group, українці готові витратити в середньому приблизно 1659 грн, що майже в 1,4 рази більше, ніж рік тому. Найменше грошей готові витрачати пенсіонери - 1020 грн, в той час як працевлаштовані готові спустити на свято 1900-2060 грн. По регіонах найнижчий показник на півдні країни - 1311 грн, в той час як на сході і в центрі набагато більше - 1730 і 1945 грн відповідно.

При цьому соціологи стверджують, що курс долара в 2017-м зріс лише на 6%, а тому збільшення витрат пов'язане не тільки з інфляцією. Так, економісти серед причин вказують також серйозне зростання цін на продукти. «Курс долара з початку року незначно підвищив ціни на промислові товари, в той час як продукти зросли за рік в ціні на 35%», - говорить директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Братимуть в борг

У той же час експерти впевнені, що на святкування Нового року кожен четвертий українець змушений буде позичати гроші. «У цьому році частина населення, в основному ті, хто живе на соцвиплати (а таких більше 40% населення), змушена скорочувати свої витрати, - сказав Дорошенко. - Не можна також не враховувати різницю в зарплатах по Києву і в регіонах. При середній зарплаті в 6300 грн в регіонах людина не може собі дозволити витратити 1600 грн на свято. Так що фактично кожен четвертий буде змушений позичати гроші на Новий рік, бо більшу частину і так невелику зарплату у людей відніме комуналка».

При цьому експерт упевнений, що ґрунтовна частина з куплених продуктів піде в сміттєву корзину. «З 2 січня у багатьох починаються робочі дні, відповідно люди будуть готувати на порядок менше, ніж в минулі роки. Але харчові відходи все одно складуть не менше 20% », - говорить він.

У свою чергу, економіст Олександр Охріменко вважає, що на свято в цьому році ми витратимо більше, але на стіл поставимо менше, ніж в минулому році. «У нас завжди накривають дуже багаті столи. Мовляв, який Новий рік без ікри і балику? Але за рік одне тільки м'ясо подорожчало на 40%, ось на ньому і будуть економити. А також на розвагах,  шоу і концертах», - сказав експерт.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему