Відео

Винахід українського школяра допомагає бачити незрячим (відео)

Винахід українського школяра допомагає бачити незрячим (відео)

У Львові шістнадцятирічний школяр самостійно змайстрував багатофункціональний пристрій, який допомагає людям з порушенням зору.

Зі своїм винаходом одинадцятикласник переміг на всесвітньому конкурсі, інформує ТСН.

«Якщо натиснеш, воно увімкнеться, воно англійською працює», - розповідає шістнадцятирічний Дмитро своїй новій знайомій Діані, яка має проблеми із зором.

Дівчинка одразу ж береться визначати колір свого рюкзака за допомогою лише одного доторку. Пристрій повідомляє англійською, що сумка червона.

«На трудовому навчанні, як робимо якісь аплікації, то мені потрібно розрізнити кольори паперу, звичайно, якщо є дітки, то вони мені підкажуть, який колір, а якщо нікого нема, то цей пристрій дуже потрібний», - каже дівчинка.

На вигляд, як звичайна пляшка – прилад розрізняє сімдесят кольорів, а ще допоможе визначити, чи увімкнене світло у кімнаті і підкаже, якщо попереду перешкоди.

Оксана Потимко не бачить. Саме вона підказувала  Дмитру, чого насамперед потребують люди з порушеннями зору.

 «На вулиці зазвичай використовує паличку, нею зручніше, бо людина може відчувати навіть всі нерівності землі а в кімнаті складніше, деякі елементи можуть бути крихкі і можна щось розбити паличкою», - додає винахідник.

Дмитро спочатку займався бізнес-проектами, але згодом вирішив зробити щось соціально важливе. Над своїм винаходом працював понад рік. Доти закінчив ІТ-курси, читав статті та дивився відео в Інтернеті. «Він міг сидіти з ним і до 2 годині ночі і до 3, він хотів, щоб воно запрацювало, це колосальна праця», - підсумовує мама Дмитра.

Свій пристрій Дмитро уже презентував у Малайзії на конкурсі винахідників і виборов там перше місце, випередивши сто сімдесят учасників з понад двадцяти країн. Зараз школяр думає, як зменшити розміри пристрою, щоб він був  зручніший у використанні і мріє про серійне виробництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинь у п'ятірці областей з найдорожчим хлібом

Все про: Україна, львів, суспільство
В тему

Останні матеріали