Відео

На Рівненщині кількасот людей опинилися у тенетах банківської афери (відео)

На Рівненщині кількасот людей опинилися у тенетах банківської афери (відео)

На Рівненщині у місті Вараш кілька сотень місцевих жителів опинилися у тенетах банківської афери. Люди взяли кредити, розплатились, взяли навіть довідки про те, що кредит погашений.

Проте через кілька місяців їм почали надходити повідомлення про величезні борги – про це повідомляє ТСН.

У махінаціях підозрюють місцеву працівницю фінустанови, але вона запевняє, що всього лиш виконувала посадові інструкції.

Десятки людей зібралися біля магазину комп’ютерної техніки, в приміщенні якого донедавна сиділи представники банку. Люди чергують зранку і до ночі невеличкими групами. Вони склали список ошуканих, у якому 140 жителів Вараша, але постраждалих, запевняють, набагато більше.

«Так, як ми спілкувалися тут з людьми, то, здається, 800 чоловік», – каже жителька міста Наталія Рижкова. У всіх постраждалих схожа історія: взяли кредит, сплатили, отримали довідку про розрахунок, а через деякий час з’ясувалося, що клієнти залишилися боржниками і їм нараховується пеня.

Пані Валентина позичила у фінустанови 5 тисяч гривень на купівлю нового холодильника. Кредит погасила, але тепер вона чомусь винна аж 13 тисяч. «Хоча я закрила його за п’ять місяців», – запевняє Валентина Коношенко.

Вона та інші клієнти підозрюють у шахрайстві працівницю банку, котра видавала кредити, брала за них розрахунок та оформлювала довідки про сплату. Тепер служба безпеки банку приймає ошуканих людей в тому ж приміщенні, де працювала ця жінка.

 «На цей час невідомо, де вона. Будемо з’ясовувати разом зі слідством», – каже заступник керівника служби безпеки банку Роман Коробка.

У фінустанові з’ясовують, скільки загалом постраждало клієнтів і яка сума збитків. Людям обіцяють усе компенсувати. «Банк в односторонньому порядку всі кошти нашим клієнтам повертатиме протягом поточного місяця», – запевняє Коробка. Журналістам вдалося зв’язатися із колишньою працівницею банку, котру підозрюють у привласненні грошей. Жінка стверджує, що ні в чому не винна.

«Я виконувала виключно свої посадові інструкції, тож порушень стосовно цього не було. Я визнаю те, що люди постраждали, а те, що я привласнила чиїсь гроші – то ні», – каже Юлія Скібчик.

З її слів, хто лишився у вигоді – має тепер встановити служба безпеки банку. Розбиратиметься в ситуації і поліція – там уже розпочали слідство на підставі звернень 49 осіб. «Привласнення, заволодіння чи розтрата службовою особою шляхом зловживання своїм службовим становищем», – розповів про статтю провадження старший слідчий Вараського відділу поліції Сергій Дворак.

У поліції переконані, що люди нестимуть заяви й надалі, тож нині вже взялися перевіряти, чи причетні до махінацій інші працівники банку.

Все про: Україна, рівне
В тему

Останні матеріали