Льон давно здобув репутацію якісного та довговічного матеріалу. Пошитий із нього одяг приємний до тіла, красивий, міцний, а головне, — служить десятиліттями. Але навіть найкращі тканини потребують відповідного догляду. Від правильного прання до дбайливого прасування — кожна деталь має значення. Підготували докладну інструкцію з догляду за лляними речами, щоб будь-яка річ, чи то літня сукня, чи то вишиванка чоловіча, якнайдовше виглядали наче нові.
Особливості догляду за льоном: прання, прасування та зберігання
Льон міцний на розрив, хоча має чутливу структуру, яка не терпить надмірного механічного впливу та високих температур. Щоб зберегти природну красу і м’якість тканини, дотримуйтесь рекомендацій виробника одягу. Якщо на бірці, упаковці чи в описі товару на сайті не зазначене інше, то:
- Періть кольоровий лляний одяг за температури не вище 40°C, білий — 60°C. Робити це краще вручну або на делікатному режимі у пральній машині. Утримайтеся від використання відбілювачів, кондиціонерів, до складу яких входять агресивні компоненти. Натомість оберіть мийний засіб із позначкою «для делікатних тканин», «eco» тощо.
- Сушіть лляний одяг, а особливо вишиванки для чоловіків, розправленими на горизонтальній поверхні. Якщо хочете повісити виріб, оберіть плечики з широкими м’якими подушечками. Уникайте прямого сонячного світла, щоб запобігти вигорянню кольорів на орнаменті. Ніколи не сушіть льон у сушильній машині на високих обертах. Через це утворюються заломи, які важко розпрасувати.
- Прасуйте льон зі звороту, за температури 150–200°C. Одяг має бути злегка вологим. Якщо він сильно пом’явся, збризніть водою з пульверизатора або скористайтеся функцією пароутворення.
- Зберігайте речі у чохлах з натуральної тканини, аби уникнути пошкоджень і запилення.
Коли ви це знаєте, можна сміливо купувати чоловічі вишиванки та інший лляний одяг — вони залишаться в ідеальному стані впродовж багатьох років.
Додаткові поради для довговічності лляних виробів
Льон має пористу структуру, тому легко брудниться. Якщо на тканину потрапляє вино, кава, масло чи інша рідина, потрібно одразу промокнути пляму паперовим рушником, не розтираючи. Щоб відіпрати вишиту чоловічу сорочку, підійде натуральний засіб (розчин харчової соди, оцту чи лимонного соку — залежно від типу забруднення). Але перед нанесенням потрібно зробити тест на непомітній ділянці виробу.
Також можна придбати спеціальні мішечки для прання одягу, щоб вишиванка не терлася об інші речі. Пильнуйте, щоб разом із нею у машинку не потрапили речі з металевими або гострими елементами. Давайте одягу «перепочити» між носінням. Льон стає м'якшим і комфортнішим після кожного прання, але інтенсивна експлуатація може пришвидшити знос.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.