Конструктори сьогодні виготовляють з найрізноманітніших матеріалів. Найчастіше дітям купують пластикові набори, наприклад LEGO. А якщо дитина просить щось особливе? У цьому випадку багато батьків стикаються з проблемою: який краще вибрати конструктор – металевий чи дерев'яний? Розглянемо плюси та мінуси кожного типу.
Конструктор з металу: плюси та мінуси
Сучасний металевий конструктор – це класика у цьому сегменті. Адже деталі з металу в якості конструктору з'явилися одні з перших. Плюси металевого конструктора в наступному:
- Висока міцність. Деталь із металу практично неможливо зламати, особливо у дитячих руках.
- Невелика вага. Всупереч тому, що залізо – важкий матеріал, всі деталі неважкі, тому що виготовляються, наприклад, з легкого алюмінію.
- Довгий термін служби. Залізні елементи довго зберігаються і часто навіть передаються з покоління у покоління.
- Користь. Будь-який конструктор, а тим більше металевий, сприяє розвитку дрібної моторики, логіки, уяви, творчого мислення та інших навичок.
- Можливість комбінування. Усі металеві конструктори влаштовані за одним принципом кріплення деталей, тому з кількох невеликих наборів можна зібрати щось справді значне.
Чи є мінуси? У конструкторів з металу не так багато недоліків:
- Не варто купувати найменшим дітлахам – для ігор з таким конструктором потрібні мінімальні навички, а також чітке розуміння правил безпеки.
- Технічна складність. Не кожна дитина здатна зібрати Ейфелеву вежу чи іншу складну конструкцію з металевих частин без допомоги батьків.
Конструктори з дерева: переваги та недоліки
Порівнюючи дерев'яні конструктори з металевими, можна також відзначити певні плюси виробів з дерева:
- Розмір деталей. Зазвичай, це великі елементи, тому навіть маленьким дітям не вдасться проковтнути деталь.
- Міцність. Зламати деталь з дерева навіть складніше, ніж металеву.
- Спосіб фарбування. Найчастіше кубики-пірамідки та інші деталі такого конструктору дуже якісно забарвлені, а є й зовсім екологічні варіанти без лакофарбового шару.
- Безпека. Дерев'яні деталі зазвичай не мають гострих кутів і ретельно шліфуються до бездоганної гладкості. Також дерево – екологічно чистий матеріал.
- Простота збирання. Жодних шурупів та гвинтиків – всі деталі легко з'єднуються між собою, наприклад, за допомогою пазів.
Ну а головний недолік конструктора з дерева в тому, що це набори для найменших. Хоча якщо вам вдасться знайти складні комплекти для будівництва, такому конструктору буде радий навіть підліток.
У кожного виду – свої плюси та мінуси, не можна однозначно сказати, що краще – метал чи дерево. Мабуть кожному віку – свій варіант. Тож обирайте уважно та прискіпливо.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.