В центрі уваги

«Волинська друкарня» видає мільйон газет на місяць

«Волинська друкарня» видає мільйон газет на місяць
На фото: біля друкарської машини для виготовлення газет – керівниця виробництва Лілія Борсук та інвестор Тарас Хотимчук

Завдяки хорошій якості та ціні більшість районних і обласних газет Волині та Рівненщини виходять саме тут

Кожен із нас тримав у руках газету, журнал або книгу. Усі вони виготовляються на поліграфічному підприємстві. Щороку в останню суботу травня в Україні святкують День поліграфіста. Напередодні цього свята ми завітали в одне з найбільших поліграфічних підприємств нашого краю – «Волинську друкарню».

Першу продукцію випустили ще за Польщі

– Першу поліграфічну продукцію наше підприємство почало випускати ще за Польщі і не припиняє своєї роботи дотепер, – показуючи виробничі потужності, розповідає керівниця виробництва Лілія Борсук (її вважають серцем колективу, бо вона трудиться тут 40-й рік). – За 83 роки ми, звичайно, змінювалися: розширювали площі, зростали кількісно аж до 200 працівників. За Союзу, коли в кожному домі була свіжа преса, друкарня щотижня видавала по півтора мільйона газет. А товарно-накладні бланки друкувала на всі 15 республік СРСР. Тож продукція з Волині роз’їжджалася вагонами на десятки тисяч кілометрів.

Згадуючи часи промислового розквіту, Лілія Петрівна зізнається: попри позитив, були тоді й негативні моменти – як-от цензура:

– На підприємстві працював відділ, котрий перевіряв кожну букву в абсолютно кожному друкованому слові, яке видавало наше підприємство. А коли ми виготовляли бланки для голосувань на вибори, то контроль був такий, що ми днювали й ночували в цехах, головою відповідали за кожен аркуш, кожен папірець перераховували вручну і ставили свій підпис, – розповідає керівниця виробництва.

«Друкуємо все, крім грошей»

Після розпаду Союзу «Волинська обласна друкарня», хоч і переживала непрості часи, однак продовжувала розвиватися. Попри скорочення виробничих площ та кількості працівників, встановила нове обладнання – з Індії та Швеції. Налагодила співпрацю з новими клієнтами. А з приходом на підприємство нового інвестора та власника – Тараса Хотимчука – «Волинська друкарня» почала широкомасштабну модернізацію обладнання.

Олександр Більчук, який у сфері поліграфії вже 32 роки, розповідає:

– На виробництві ми запровадили новий сучасний тип додрукарської підготовки (стохастичне растрування), який у комплексі з високоякісним виготовленням форм на власному CtP дає яскравіший колір, стабільніший друк і в цілому – кращий результат.

– Щомісяця до повномасштабного вторгнення ми друкували більше від мільйона газет і журналів! Це клієнти не лише з Волині, а й із Рівненської, Львівської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської та навіть Харківської областей. Але нині дуже складно. Майже вдвічі скоротилися обсяги замовлень, та ще й давить висока орендна плата. На жаль, не встигли переїхати у власне новозбудоване приміщення. Але сподіваємося, що найближчим часом це станеться, – розповідає власник та інвестор підприємства Тарас Хотимчук. – Чому наше підприємство вважається одним із найпотужніших та найбільших? Тому що в нас дуже велика кількість обладнання, яке дозволяє робити повний спектр послуг. Особливістю є замкнутий цикл виготовлення книг у м’якій та твердій палітурках. Родзинкою також є те, що ми випускаємо 90 процентів бланкової продукції в нашому регіоні бухгалтерського характеру і не тільки. Тобто нашими послугами користуються медичні та освітні заклади, податкова інспекція та правоохоронні структури, військкомати та аграрний сектор. Окрім того, великі підприємства краю саме в нас замовляють каталоги, рекламну продукцію, які розповсюджуються у всьому Європейському Союзі. Відтак запрошуємо до співпраці бізнесові та державні структури. А ще у нас є відділ дрібної та цифрової поліграфії, де ми робимо методички, курсові, дипломні, посвідчення, візитівки, буклети, меню, запрошення, грамоти, календарі малими та середніми тиражами. Не дарма я придумав новий слоган підприємства: «Друкуємо все, крім грошей, із 1939 року».

«Працюємо, щоб радувати мільйони читачів!»

– Але ми не зупиняємося на досягнутому. Уже зараз ведемо активні перемовини із закордонними колегами про купівлю нового обладнання. Запускаємо нову систему роботи всередині колективу. І все це має запрацювати у новому просторому приміщенні, – приєднується до розмови виконавчий директор Віталій Бобир. – Більшість районних та обласних газет Волині та Рівненщини вже випускаються у «Волинській друкарні». Проте є ще частина місцевих друкованих ЗМІ, із якими, сподіваюся, нам уже найближчим часом вдасться налагодити взаємовигідну співпрацю та на ділі показати, що «Волинська друкарня» – це доступна ціна, хороша якість та своєчасна доставка.

А ще – це соціально відповідальний бізнес. Попри величезні труднощі в роботі, які постали разом із повномасштабною війною, підприємство продовжує працювати, і жодна періодика не пропустила свого виходу.

Навіть за таких умов «Волинська друкарня» підтримує армію і майже на 50 000 гривень безкоштовно випустила друкованої продукції на волонтерських засадах.

– Разом із війною прийшли труднощі в закупівлі матеріалів: паперу, фарби, хімії, пластин тощо. Постійно росте ціна та відчувається дефіцит. Це, на жаль, впливає на вартість друку періодичних видань. Посилено шукаємо нових постачальників із Європи. У березні нам довелося в буквальному сенсі з-під обстрілів рятувати раніше закуплений газетний папір у Києві та Харкові, – додає комерційний директор Анна Коробова.

Але колектив «Волинської друкарні» впевнений: скоро війна закінчиться і можна буде працювати в новому приміщенні, з новим обладнанням, із новими клієнтами та радувати мільйони читачів газет, журналів і книг.

Нове приміщення друкарні, в якому скоро запрацює виробництво

Нове приміщення друкарні, в якому скоро запрацює виробництво

Адреса «Волинської друкарні»: Луцьк, пр-т Волі, 27.

Тел.: (0332) 71–03–01, 71–01–02.

Ел. пошта: poligraftip_lutsk@ukr.net

Оксана Бубенщикова

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, луцьк, Фото
В тему