Поради

Яку ванну краще вибрати: чавунну, акрилову або сталеву?

Яку ванну краще вибрати: чавунну, акрилову або сталеву?

Ванна - це один з найголовніших приладів сантехніки і її вибір - досить нелегке завдання. Сьогодні на будівельному ринку існує великий асортимент ванн на будь-який смак. Тому, обираючи ванну, обов'язково потрібно встановити, яка з них найкраще підійде саме для Вашої квартири.

Найперші ванни стали з'являтися кілька тисячоліть тому. Незабаром їх стали виготовляти з чавуну, але виробники сантехніки не зупинилися тільки на такому матеріалі, тож з часом виникли нові, такі як сталь, акрил і багато іншого. Ванни можуть відрізнятися за ціною, формою, розміром, якістю, кольором, виробником, або ж за матеріалом, з якого їх виготовляють.

За формою вони бувають круглі, квадратні, овальні або трикутні. Також різноманітним є дизайн. Бувають ванни для двох, з ручками або ж з драбинками. Можна вибрати будь-який колір, або пофарбувати її на замовлення. Стандартний колір – білий.

При покупці сантехніки, в першу чергу потрібно звернути увагу на її габарити, тому що вона повинна добре вписуватися у приміщення.

Купівля ванни

Найкраще вибирати ванну, унітаз і раковину одного виробника, тоді вони будуть гармонійно виглядати і не відрізнятимуться за кольором. Якщо арматура для зливу не включена у комплект, то потрібно відразу купувати ванну і сифон одночасно, що б в подальшому не виникло проблем з установкою.

Перед покупкою ванни з емальованою поверхнею, потрібно дуже добре переглянути рівність і цілісність покриття. Емаль ні в якому разі не повинна бути хвилястою, шорсткою, тим більше на ній не повинно бути ніяких тріщин. Колір емалі повинен бути блискучим. Її недоліки дуже добре видно на сантехніці білого кольору.

 

Перед тим як встановлювати сантехніку, потрібно ретельно розпланувати простір. Існують загальноприйняті норми, яких потрібно дотримуватися. Перед ванною треба залишити приблизно 90 см вільної поверхні. Після того як кімната розпланована, можна визначатися з видом і моделлю. Для будь-якого приміщення можна підібрати свою ванну, яких би розмірів вона не була. Тепер давайте розглянемо, які види існують на ринку і яку з них краще вибрати.

Ванни зазвичай бувають 4-х видів:

  • чавунні;
  • акрилові;
  • сталеві,
  • гідромасажні ванни.

Останнім часом все більшої популярності набувають саме гідромасажні, їх іноді називають джакузі, хоча насправді джакузі – це тільки одна з фірм-виробників.

Гідромасажна ванна

Ванна з гідромасажем - це чудовий винахід, в якому форма, режими і функції об’єднуються в єдине ціле.

Такий прилад забезпечує особливий терапевтичний ефект, поліпшує кровообіг, активізує роботу серця, підвищує тонус організму та надає відчуття комфорту. І все це можна отримати у себе вдома після важкого робочого дня.

Гідромасаж - це незамінний засіб для зняття втоми, болю в м'язах і хребті, крім того такі ванни допоможуть позбавитися від зайвої ваги. У домашніх умовах за допомогою неї можна здійснювати профілактику простудних захворювань і підвищувати імунітет.

 

За допомогою тисяч вируючих у воді повітряних бульбашок, ванна робить легкий аеромасаж тіла, заряджаючи його силами. Гідромасаж покращує функції надниркових залоз, щитовидної та статевих залоз. Подібну процедуру краще обмежувати 20 хвилинами, при цьому температура води не повинна бути більш ніж 38 градусів.

Новітні гідромасажні ванни виготовляють на високому технічному рівні. Для того, щоб вони були міцнішими, у них є прихований каркас з металу. Також варто відзначити незвичайний, зручний і стильний дизайн таких ванн.

Чавунні ванни

Багато хто й до цього дня вважає чавунні ванни кращими за всі інші, так як ванни з цього матеріалу дуже довговічні, надійні й місткі. У Радянському Союзі їх виготовлялися тільки з такого матеріалу, так як його було досить, і альтернативи йому не знаходилося.

Чавун зовсім не схильний до корозії і досить важкий. Саме через свою велику вагу чавунні ванни завжди закріплювалися тільки біля стін. Незважаючи на буденність, простоту і одноманітність свого зовнішнього вигляду, подібний матеріал чудово зберігає тепло. Сантехніку із чавуну виготовляють і до сьогодні.

 

Привізна європейська продукція робиться з більш тонкого чавуну, і на вигляд вона красивіша, ніж вітчизняні ванни.

Крім того, закордонна сантехніка має вищий рівень комфорту, в багатьох моделях є внутрішні ручки, поглиблення на бортах для банного приладдя. Імпортні ванни набагато менше важать – приблизно до 120 кг і монтуються на стопорно-гвинтові ніжки, які можна навіть регулювати по висоті.

 

Сталеві ванни

Сучасну заміну чавуну склала сталь. Однакові за розмірами з чавуном моделі зі сталі важать набагато менше і є дешевшими приблизно на 45 %.

Подібні ванни не страшно встановлювати у старих будинках, де не можна робити великі навантаження на перекриття. Вироби зі сталі досить зручні і прості, їх маса становить в середньому близько 30 кг.

Термін їхньої експлуатації досить тривалий – приблизно 15 років. У порівнянні з чавунними, ванни зі сталі швидше прогріваються. Вартість такої ванни залежить від товщини листа, з якого її виготовили.

Але у них є свій недолік – це висока гучність, при заповненні водою вони дуже сильно гримлять, немов відро або тазик. Для зменшення подібної неприємності ці ванни забезпечуються ніжками і гумовими прокладками. Якість ванни зі сталі залежить від її робочої поверхні, тобто від емальованого покриття.

 

Акрилові ванни

Акрилова ванна – назва не зовсім точна. Говорячи «акрилові ванни», мається на увазі продукція, зроблена не з акрилу, а з додаванням поліметілметакрілатної смоли - синтетичного полімеру, якого прийнято відносити до категорії термопластів.

При нагріванні цей матеріал розм'якшується і набуває необхідної форми, зберігаючи її після охолодження. Інша його назва – сантехнічний акрил. Ванни, виготовлені з акрилу, сьогодні лідирують на європейському ринку завдяки великій кількості своїх переваг.

Поверхня акрилу менш пориста і довго зберігає свій первинний зовнішній вигляд. А головне, акрил більш гігієнічний, тому що бактерії зовсім не затримуються на глянці і змиваються водою.

Якщо на акрил ненавмисно пролити йод або зеленку і відразу видалити, то не залишиться ніяких слідів. Багато хто надає перевагу такій поверхні через теплоту. Звичайно, цей матеріал досить важко подряпати, але досить лише затерти ушкоджену ділянку рідким акрилом й зашліфувати, і вона буде як нова.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: дім, Інтер'єр
В тему