Поради

Незвичайні факти, пов’язані з місцями Страстей Христових

Незвичайні факти, пов’язані з місцями Страстей Христових

Ще до сьогодні в Єрусалимі збереглися Золоті ворота, через які Ісус в’їжджав на осляті напередодні своєї муки. У 1530 р. після Р. Хр. мусульмани замурували їх, оскільки існує єврейське передання (яке, до речі, сповнилось на Ісусові), що Месія в’їде в Єрусалим саме через ці ворота.

Від того Храму, яким він був за часів Ісуса, збереглася тільки Західна стіна (Стіна плачу). До слова, ця стіна не була частиною самого Храму, на якому сповнилось пророцтво Ісуса (що від Храму не залишиться і каменя на камені), а лише платформою, на якій він був збудований. Верхня горниця, або Ценакул, – місце, де Ісус з апостолами відбув Тайну вечерю, ще є в Єрусалимі на горі Сіон. Це те ж приміщення, у якому апостоли з Пречистою Дівою Марією і вірними відбули першу Дев’ятницю в очікуванні приходу Святого Духа і де Дух зійшов на них. Чаша, яку Ісус використовував на Тайній вечері, зберігається, за переданням, в катедрі Валенсії (Іспанія). Фахівці переконані в її автентичності, і вона дійсно відповідає вимогам пасхальних традицій Ісусового часу. Саме ця чаша стала об’єктом середньовічних легенд про Святий Грааль. Також приписом пасхальної вечері є випивання чотирьох чаш вина. Найімовірніше, Ісус саме останню чашу вина перетворив на Свою Кров.


На Оливній горі й досі зберігається сад оливок, частина з яких росте там з часів Ісуса. У базиліці Народів, яка побудована в Гетсиманському саду, є камінь, на якому Ісус молився перед тим, як Його арештували слуги первосвященика. Справа від базиліки є купа каміння, біля якої, за переданням, Ісус залишив молитися Петра, Якова та Івана, а сам відійшов трохи далі… Неподалік базиліки Народів є базиліка Гробу Богородиці, а біля неї – печера, у якій часто Ісус молився зі Своїми апостолами. Над місцем у підніжжі Сіону поблизу церкви Петрового відречення ще є залишки храмової тюрми, у якій Ісус провів ніч між судом Синедріону та судом Пилата.


У колишньому внутрішньому дворі преторії, у якому бичували Ісуса, сьогодні є каплиця Христового бичування, а неподалік – Каплиця Засуду, де Пилат підтвердив смертний вирок для Ісуса. Гору Голгофу нині можна побачити у базиліці Христового Воскресіння. Зокрема, тріщину, яка, за переданням, виникла в горі під час Христової смерті. Вона йде поперек геологічних шарів, що суперечить законам геології, і вважається чудом. Окрім цього, в базиліці Христового Воскресіння є залишки Гробу Господнього, місця, куди вірні учні склали мертве тіло Ісуса. Від Христового Гробу збереглося лише місце, на яке поклали мертве Христове тіло. Саме спроба цілковитого знищення Христового Гробу і стала причиною І Хрестового походу. Камінь, на який вірні учні поклали Христове мертве тіло, скинуте з Хреста, щоб намастити його пахучими рослинними оліями та загорнути у чисте полотно, згідно з поховальними традиціями євреїв того часу, донині зберігся у цій же базиліці. Там є і низький стовп, до якого, за переданням, був прив’язаний Ісус під час бичування.


У цій же святині є камінь, на якому, за переданням, сидів Ісус у час, коли римські вояки з Нього збиткувалися. Місце, яке з давніх-давен почитають як гріб Адама – першої людини, також знайдемо у базиліці Христового Воскресіння, а точніше – в підніжжі Голгофи. Неподалік Гробу Господнього у коптській каплиці є гріб св. Йосифа з Ариматеї.
А під самою базилікою Христового Воскресіння зберігається римська цистерна, у якій мати св. Костянтина Великого, цариця св. Гелена (Олена), знайшла Христовий
Хрест.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему