Поради

Три «дивні» питання, які ви маєте поставити гінекологу

Три «дивні» питання, які ви маєте поставити гінекологу

Нерідко навіть найрозкутіші у повсякденному житті жінки на прийомі у гінеколога відчувають збентеження і бояться поставити лікарю хвилюючі питання. Однак часом цей сором може коштувати здоров’я.

Детальніше про питання, які обов'язково варто задавати медику – у цьому матеріалі.

Про що говорить свербіж в промежині?

Причини свербіння можуть бути абсолютно різні. Якісь із них абсолютно нешкідливі і пов’язані лише з невідповідним для вас миючим засобом або із занадто вузьким одягом.

Інші ж – куди більш серйозні. У їхньому числі грибкові захворювання або інфекції, що передаються статевим шляхом. Якщо свербіж не проходить протягом декількох днів, проконсультуйтеся з гінекологом і при необхідності здайте аналізи.

Навіщо мені називати кількість статевих партнерів?

Питання про кількість сексуальних зв’язків від незнайомої людини нерідко вводить в ступор, і часом, якщо партнерів було багато, жінка називає вигадане число. Те ж саме відбувається і тоді, коли лікар цікавиться, як довго пацієнтка веде статеве життя.

Однак відповідати на ці питання чесно вкрай необхідно. Так, у тих, хто почав займатися сексом раніше 18 років, набагато вищі шанси підхопити вірус папіломи людини (ВПЛ) - недуги, яка здатна викликати рак шийки матки. Велика розмаїтість статевих партнерів також може спричинити низку захворювань.

Який біль нормальний при менструації?

З болісними відчуттями під час місячних або перед ними стикаються до 90% жінок. Якщо болі помірні і не доставляють особливого дискомфорту, як правило, турбуватися про них не варто.

Але в разі, якщо спазми з кожною менструацією стають все сильнішими і заважають займатися повсякденними справами, - це вірний сигнал про те, що потрібно терміново звернутися до гінеколога. Такий симптом може вказувати на ендометріоз, міому матки та інші захворювання.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: гінекологія, жінки, Лікарі, Здоров'я
В тему

Останні матеріали