Поради

Обираємо пральну машину: що варто знати

Обираємо пральну машину: що варто знати

Пральна машина – вид техніки, про який мріє кожна господиня, котра себе поважає. Це не просто техніка, основне завдання якої прання брудного одягу, а побутовий маст-хев, який економить найцінніший ресурс кожного – час.

Перш ніж обрати пральну машину та ту її модель, яка підходить вам найбільше, врахуйте:

 • розмір приміщення, велика пральна машина буде недоречною, якщо пральня площею мала;
 • кількість жителів, від якої залежить рівень завантаження в пральній машині;
 • модель та її потужність, тобто скільки барабан машини здійснює обертів за певний час і наскільки якісне прання;
 • функціонал машини, чим більше функцій, тим дорожча пральна машина.

Види пральних машин

На сучасному ринку побутової техніки є декілька видів пральних машин, які відрізняються за розмірами, за способом завантаження, за тим, який барабан та його модель. Загалом поділяють на пральну машину автомат, пральну машину напівавтомат, пральну машину ручного та ультразвукового прання.

Якщо останні дві моделі пральних машин зараз зустріти важко, пральну машину напівавтомат не часто вибирають, то пральна машина автомат є найпоширенішою.

У порівнянні з іншими пральними машинами автомат має ряд переваг:

 • легкість в обслуговуванні: вона працює сама, на противагу пральній машині напівавтомат, для роботи якої, насамперед, потрібно заповнити бак гарячою водою і лише після цього можливе прання;
 • практична модель з високою якістю прання: через наявність різних режимів та типів завантаження прання завжди якісне, тоді як в ультразвуковій пральній машині якість бажає кращого;
 • великі об’єми завантаження брудного одягу, чого не скажеш про будь-яку пральну машину іншого типу з обмеженим лімітом завантаження;
 • безшумна техніка, чим пральна машина напівавтомат не похвалиться.

Серед недоліків в пральній машині автомат виділяють її обов’язкове врізання у водопровід, наявність електрики та стоку, тобто каналізації. Без цього робота пральної машини неможлива. А от машина напівавтомат не потребує водопроводу та каналізації.

Машина автомат – найпоширеніша модель побутової техніки. Пральна машина автоматично закачує воду для прання брудного одягу, регулює її температуру, програмний режим прання для різних тканин, що гарантує високу якість роботи.

Така модель може здійснювати завантаження в барабан та прання від 3 до 12 кілограмів одягу. Саме за способом завантаження одягу в барабан пральну машину автомат поділяють на модель з фронтальним та вертикальним завантаженням.

Фронтальні пральні машини

Фронтальну пральну машину зараз можна бачити мало не в кожній квартирі. І не випадково. Ця модель надійна, з приємним дизайном, практична, бо може вбудовуватися і займати мало місця, та доволі містка.

Звісно, як і будь-яка техніка, вона має ряд переваг та недоліків. Зупинимося на перевагах фронтальної машини автомат:

 • цікавий дизайн, що може стати окрасою будь-якого інтер’єру;
 • вибір розмірів відповідно до ваших уподобань і потреб;
 • висока якість прання як наслідок розширеного функціоналу пралки;
 • барабан виготовлений з нержавіючої сталі, якій не страшна корозія, чи з високоякісного пластику, котрого не лякають навантаження;
 • легкий спосіб керування техніки, адже модель оснащена або механічним, чи електронним, а то й сенсорним режимом. Останнім часом популярним стає smart-керування через смартфон тощо;
 • техніка має барабан різної місткості, тому є варіанти вибору тієї пральної машини, якій ви надаєте перевагу;
 • верхню частину машини можна використовувати як поличку, а малогабаритну модель вмонтувати під раковину;
 • доступна ціна тощо.

Серед недоліків, які має ця техніка, називають:

 • низьку надійність, адже барабан кріпиться на одному підшипнику, що нерідко стає причиною поломки;
 • габаритність, адже техніка вимагає чимало місця для відчинення дверей та завантаження барабану пралки.

Загалом пральну машину з фронтальним завантаженням поділяють на :

 • повногабаритні або повнорозмірні варіанти, глибина яких перевищує 50 см, вони розраховані на 5-7 кг завантаження в барабан одягу для прання і представлені з найбільшим арсеналом функцій машини;
 • вузькі пральні машини, які розраховані на завантаження 3 чи 5 кг одягу для прання з глибиною барабана в 45 чи 55 см і дорожчі ніж повнорозмірні;
 • слім (глибина – від 35 до 45 см) та суперслім (від 35 см і менше) – це компактні варіанти правильних машин, які зазвичай вмонтовують на кухні через обмаль місця у ванні.

Якщо місця достатньо, то краще обирати повногабаритну пральну машину.

Вертикальні правильні машини

Донедавна вертикальній пральній машині надавали більшу перевагу у порівнянні з фронтальною через її практичність та надійність. Однак згодом така модель пральних машин через свій простенький дизайн поступилася фронтальній пральній машині.

Незважаючи на це, вертикальна модель пралок і досі популярна, адже:

 • техніка надійна, бо її барабан кріпиться на двох підшипниках, що гарантує їй надійність;
 • техніка якісна, гарантує високий результат прання;
 • містка модель, яка за рівнем завантаження барабану не поступається фронтальній пральній машині;
 • компактна модель, яку легко встановлювати навіть в невеликих приміщеннях будь-якою стороною;
 • практична пральна машина з необхідними для якісного прання функціями;
 • зручна техніка, адже не створює зайвого шуму і працює тихше, ніж фронтальна модель;
 • вигідна модель, у яку до прання можна докидати брудну білизну після початку роботи, коли у фронтальній пральній машині потрібно зупиняти весь процес прання.

Вертикальну пральну машину зазвичай встановлюють у невеликих приміщеннях, тобто там, де необхідно економити простір. Однак таку модель не можна вмонтовувати і використовувати як своєрідну поличку, що зменшує її функціонал. Ціна вертикальної пральної машини зазвичай на 20% більша від вартості фронтальної.

Місткість барабана пральної машини

Місткість у пральній машині – це характеристика, що показує, яке завантаження допустиме на один сенс прання. Тобто наскільки можна завантажити барабан пральної машини, щоб не пошкодити техніку і не знизити якість прання.

Зазвичай така характеристика як місткість барабану вказується в інструкції до пральної машини. На неї особливу увагу звертають при виборі моделі, адже від цього залежить тривалість експлуатації техніки.

Отже, обираючи пральну машину зважте, скільки сеансів прання і завантаження якого об’єму білизни ви плануєте. Чим частіше ви будете прати, тим потужнішою має бути пральна машина.

Однак є деякі закономірності при визначенні місткості барабану у пральній машині на які варто зважати:

 • умови завантаження: в розрахунок береться лише суха білизна для прання з обсягом 1 кг на одну особу;
 • рівень завантаження: мінімальне завантаження барабану не повинно бути меншим 1,5 кг, максимальне завантаження – більше 20 кг;
 • групи завантаження: виділяють такі групи, як 2,5 до 4 кг; від 4 до 5 кг сухого одягу; 5-7 кг одягу для прання; більше 7 кг білизни;
 • кількість членів сім’ї: для двохосібної сім’ї підійде пральна машина, завантаження барабану якої не сягає 5 кг, для трьох осіб – модель із обсягом прання від 3 до 7 кг, для більшої кількості людей – модель, завантаження якої перевищує 7 кг;
 • розмір моделі пральної машини: повногабаритні машини витримують завантаження барабана від 5 до 7 кг; барабан вузьких пралок завантажується об’ємом тканин від 3,5 до 5 кг; у компактній пральній машині завантаження барабану – до 3 кг тощо.

Перевантаження, як і недовантаження барабана пральної машини шкідливе. При умові, що завантаження барабана наднормові і часті, найперше страждає мотор у пральній машині. Він перегрівається, що може стати причиною замикання, сама ж техніка сильно вібрує, споживає більше води та електрики і як наслідок прання не дуже якісне.

Найкращим варіантом буде зважувати білизну перед пранням, однак цього ніхто не робить. Щоправда останні моделі пральних машин оснащені такою функцією, проте ця техніка надто дорога і не кожному доступна.

Ступінь віджиму пральних машин

Ступінь віджиму – це показник якості роботи пральної машини, тобто рівень вологості білизни після прання. Від кількості обертів барабана у пральній машині залежить рівень вологості випраного одягу.

Розрізняють класи віджиму білизни, кожен з яких має свою літеру, що характеризує ефективність тої чи іншої моделі.

Виділяють 7 класів віджиму білизни:

 • клас А – найвищий за якістю прання клас, після прання білизна містить лише 45% вологості;
 • В – вологість в межах 54%;
 • С – ступінь вологості 63%;
 • D – вологість сягає 72%;
 • Е – білизна вогка на 81%;
 • F – вологість в межах 90%;
 • клас G – білизна мокра, її вологість вища 90%.

Пральна машина класу А має найкращі показники, тому й найчастіше обирають саме таку модель. Пральну машину класу В чи С через гірші показники купують рідше, майже не користується попитом техніка останніх класів.

Пральні машини останніх класів – застарілі моделі, які майже не виробляють і на ринку їх знайти важко. Натомість поширені моделі А різних типів: клас А+, клас А ++, клас А +++ тощо.

Ступінь віджиму залежить від кількості обертів барабана у пральній машині. Так барабан пралки класу А в середньому здійснює 1600 обертів за хвилину, в результаті чого білизна після прання буде майже сухою, натомість модель класу G – 400 обертів за той же час, тому білизну доведеться ще довго сушити.

Поради експертів, як обрати пральну машину

Обираючи пральну машину, зважте на розмір приміщення, у якому вона буде стояти. Якщо простір дозволяє, то можна обирати як фронтальну, так і вертикальну пральну машину.

Коли місця обмаль, тоді зверніть увагу, що вмонтовувати можна лише фронтальну пральну машину, однак на відкриття її віконця потрібно не менше 50 см. Найкращою є модель, коли віконце відкривається на 180 градусів, однак на це теж потрібен простір.

Вертикальну пральну машину вмонтувати не вдасться, однак вона не велика по габаритах і загружається білизною зверху, що теж економить простір. Опції керування вертикальної машини розташовані вгорі, що гарантує безпеку для малих дітей.

Не легковажте віджимом у пральній машині. Краще обирати правильну машину класу А, яка не лише з великим віджимом, достатнім функціоналом, безпечна і практична, а й енергоощадна. Така модель пралки споживає лише 0,19 кВт на годину.

Підказки, як продовжити термін експлуатації пральної машини та покращити якість прання:

 • завантажуйте барабан машини на половину від рівня завантаження, вказаного в інструкції. Лише на режимі бавовна можна загружати модель на повну;
 • залишайте барабан пралки на половину пустим, щоб було місце для маневрів та віджиму, це збереже правильну машину та покращить якість прання;
 • пам’ятайте, що недовантаження техніки білизною не зменшить використання води чи електрики, однак зашкодить пральній машині;
 • великий ступінь віджиму може пошкодити структуру білизни, тому оптимальним ступенем вважають показник у 800 обертів за хвилину. Для прання делікатних тканин достатньо й 400 обертів, для бавовни – 800, а для махрових тканин – більше 1000 обертів за 60 секунд;
 • підказки, як прати правильно: щоб не пошкодити верхній одяг, періть із ним легкі речі; нижню білизну періть у спеціальному мішечку; перед пранням перевірте вміст кишень одягу, щоб там не залишилося жодних предметів; не періть у пральній машині одяг з великим ворсом чи з пір’ям, бо вони забивають фільтр і шкодять пральній машині.

Отже, вибирати пральну машину потрібно усвідомлено, враховуючи чимало нюансів. Яку вибрати пральну машину залежить від вас, головне щоб ця модель була практичною, вигідною, надійною і не спотворювала інтер’єр приміщення.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: техніка
В тему