Поради

Бігуді для волосся: обираємо кращі

Бігуді для волосся: обираємо кращі

У вас пряме волосся, а ви мрієте про розкішні локони? Використайте бігуді. Це надійний засіб, який за короткий час допоможе змінити звичну зачіску, створити стильну укладку без зайвих зусиль. А головне, бігуді – самий безпечний засіб для експериментів з волоссям, легкість застосування якого вразить будь-яку модницю.

Однак розібратися у їх виборі іноді буває не просто, бо варіантів чимало. У них різний матеріал виготовлення, спосіб укладки, діаметр для створення різних локонів і навіть частота застосування. Давайте спробуєте детальніше розглянути бігуді та їх види.

Перш ніж обирати їх види варто звернути увагу на те:

 • З чого вони виготовлені? Бігуді можуть бути пластикові, пластмасові, дерев’яні, металічні, з оксамиту, з поролону, силікону чи навіть резини. Запам’ятайте: найбезпечнішим для волосся є м’який матеріал (поролон, оксамит, силікон тощо), бо не обтяжує його, а створює розкішні локони.
 • Яка структура волосся? Для тонкого посіченого волосся чи ослабленого частим фарбуванням  безпечним буде холодна укладка, і хоча зачіска така протримається недовго, проте вона максимально безпечна для застосування. Для сильного здорового волосся підійдуть будь-які бігуді, найкращий ефект забезпечать електробігуді.
 • Довжина волосся та діаметр бігуді - загалом діаметр валика бігуді може бути від 1 до 32 см. Для створення дрібних локонів можна обирати бігуді з діаметром 1 см. Найкраще вони підійдуть для короткого та середнього волосся. Розкішні природні локони забезпечать бігуді діаметром 2,5 см, результатом застосування бігуді діаметром у 6-8 см стане пишна укладка з ефектом додаткового об’єму. Такий же ефект для довгого волосся створять бігуді, діаметр яких перевищує 10 см.

Види бігуді  

Б’юті-індустрія пропонує чималий вибір та багато видів бігуді. Щоб не заблукати у хаосі вибору, пропонуємо путівник видами бігуді, які зараз популярні.

Термобігуді

Термобігуді
Термобігуді

Різновид бігуді, що зараз вважається мало не самим надійним та безпечним для волосся.

Загалом розрізняють кілька видів термобігуді:

 • Класичні бігуді. Це пластиковий валик різного діаметру, заповнений воском чи парафіном, що віддає тепло волоссю, створюючи локони. Для цього валик без зажимів кип’ятять до 5 хв у воді, а потім швидко закручують у волосся. Чим довше бігуді на волоссі – тим стійкіша укладка і розкішніша зачіска.
 • Термобігуді для нагрівання. Бігуді до 3 хвилин нагрівають у мікрохвильовій печі, після чого накручують на волосся і тримають не менше пів години. Вони можуть бути зі спіраллю та з невеликими виступами.
 • Електробігуді. Наймодніший тип термобігуді, в якому валики нагріваються у спеціальному контейнері. Він найбільш безпечний для волосся, бо не шкодить його структурі так як інші термобігуді, особливо із керамічним покриттям. А також електробігуді не завдадуть опіків.

Термобігуді підходять для волосся різної довжини. Якщо у вас коротка зачіска, то краще обирати бігуді середнього діаметру для створення стійких локонів, довга укладка вимагає великого діаметру, а волоссю середньої довжини підійдуть будь-які види.

Переваги термобігуді:

 • легкість застосування і швидкий результат;
 • не потрібно накручувати на ніч, достатньо пів години зранку, щоб зачіска була розкішною;
 • бігуді різного діаметру, що ідеально для різної укладки;
 • покриття електробігуді з велюру, турмаліну чи кераміки не пошкоджує структуру волосся.

Недоліки термобігуді:

 • не підходять для слабкого пошкодженого волосся;
 • часте використання згубне і для здорового;
 • дешеві термобігуді підвищують загрозу отримати опіки;
 • пряма залежність від джерела тепла (газу, електрики тощо).

Оксамитові бігуді

Оксамитові бігуді
Оксамитові бігуді

Оксамитові бігуді – це цупкі різнокольорові стрічки у формі спіралі, кінці яких закріплені наконечниками зі силікону, а спеціальні гачки формують локони. Укладка локонів потребує навиків: пасмо волосся, закріплене на кінці гачка у стрічці, просувається через пластину і фіксується.

Бігуді бувають у формі спіралі і розраховані на всю довжину волосся, у формі равлика – для підкручування лише кінців, у формі гофре – для створення розкішних хвиль.

Для створення ідеальних локонів, варто пам’ятати, що:

 • довжина стрічки повинна відповідати довжині волосся: для волосся до плечей підійде стрічка довжиною 15-25 см, до лопаток – бігуді довжиною 35-45 см, до талії – довжиною у 55, а той 75 см;
 • зачіска залежить від діаметру спіралі: для дрібних локонів підійде стрічка діаметром 1 чи 2 см, укладка звичайних локонів вимагає діаметру від 2,5 до можливих 4 см, для голлівудських локонів – від 5 см;
 • укладка залежить від тонкощів застосування бігуді: накручувати слід волосся, вологість якого не перевищує 75%, після цього просушити його феном протягом 10 хв і знімати через 5 хв. Неслухняне волосся перед укладкою краще освіжити засобами для стайлінгу.

Перевага таких моделей у тому, що вони безпечні, підходять різними типам волосся, не мають традиційних зажимів, тому зручні. Недолік їхній у тому, що для початку правильна укладка вимагатиме практики, зачіска виходить без об’єму, а ціна значно вища від схожих аналогів.

Бігуді-липучки

Бігуді-липучки
Бігуді-липучки

Сучасні бігуді, які складаються з пластмасового циліндра, покриті зверху шаршавою тканиною. Липучки різних діаметрів найбільше підходять для тонкого середнього волосся, адже їхня застосування не обмежується створенням локонів, а й наданням необхідного укладці об’єму.

Для довгого волосся вони малоефективні. Однак достатньо кількох хвилин, щоб створити об’єм волоссю середньої довжини.

Бігуді-липучки або «їжачки» діаметром від 1 до 3 см створюють дрібні тугі локони; діаметром 7 см підкручують кінчики волосся; голлівудська укладка чи пишна об’ємна зачіска – результат застосування «їжачків» більших діаметрів.  

Зачіска із максимальним об’ємом досягається завдяки тому, що укладка бігудів відбувається від потилиці до лоба перпендикулярно до поверхні голови.

Вони ефективні як для сухого, так і вогкого волосся, створюють об’ємні зачіски, підходять для різних його типів.

Неправильне застосування «їжачків» шкодить волоссю, яке може рватися і сплутуватися.

Бігуді-папільйотки

Бігуді-папільйотки
Бігуді-папільйотки

Їх ще називають «бумерангами», бо піддаються скручуванню та розкручуванню. Матеріалом найчастіше є поролон, однак експерти радять обирати твердішу прорезинову структуру, яка гарантує довговічність.

Зачіска з дрібними локонами, укладка з розкішними завитками – все це можливе завдяки папільйоткам. І найважливіше – вони не шкодять волоссю і їх можна застосовувати на ніч.

Недоліком вважають їхню недовговічність та тривалість застосування. Для ефектних локонів потрібно не менше 4 годин.

Бігуді-коклюшки

Бігуді-коклюшки
Бігуді-коклюшки

Прості моделі бігуді, які все рідше використовують стильні модниці. Матеріалом таких моделей може бути дерево, ПВХ, пластмаса, зрідка алюміній, які фіксуються спеціальними зажимами чи резинками.

Зачіска після коклюшок пишна з дрібними локонами. Укладка здійснюється на вогке волосся без термічного впливу, хоча й створені локони недовговічні.

Перевага коклюшок у легкості застосування та невеликій ціні, недолік у тому, що вони можуть шкодити волоссю і не дають варіацій для укладки.

Класичні бігуді

Класичні бігуді
Класичні бігуді

Найпростіші моделі папільйоток, які відомі здавна. Це звичайні пластмасові  цілиндричні решітки із зажимом, які можуть створити пишні локони. Застосування їхнє обмежується холодним стайлінгом.

Недоліком таких моделей вважають те, що вони можуть пошкодити структуру волосся.

Які бігуді краще підходять для різних типів волосся

Для типів волосся різної довжини підходять не всякі бігуді. Одні бережно ставляться до нього і створюють пишну зачіску, інші - протипоказані.

Щоб обрати бігуді найкращі для вас, зверніть увагу, що:

 • укладка пишних локонів на довге волосся можлива при застосуванні великих оксамитових бігуді, бумерангів чи сучасних електробігуді; чим більший діаметр – тим пишніша укладка; найкраще крутиться помірно вологе волосся, а локони будуть пишні довше, якщо після термобігуді їх не чіпати близько пів години;
 • пишна зачіска з волоссям середньої довжини можлива будь-якими типами бігуді, головне враховувати їх діаметр: великі створюють об’єм і пишні локони; середні – тугі і пишні завитки; малий діаметр, коли потрібна укладка дрібних завитків;
 • для тонкого і пошкодженого волосся не підходять термобігуді.

Особливості використання електробігуді

Електробігуді
Електробігуді

Електробігуді – це спеціальний контейнер, в якому розміщені валики з воском, покриті зверху керамікою, тефлоном тощо, які нагріваються в контейнері від електромережі. Максимальний час нагрівання – 20 хв.

Застосування електробігуді вимагає дотримання певних правил:

 • волосся для укладки повинно бути сухим;
 • електробігуді можна використовувати не більше одного разу в тиждень, інакше волосся стане ламким і втратить здоровий блиск;
 • найкраще оберігають його структуру електробігуді з керамічним або велюровим зовнішнім покриттям;
 • перед укладкою краще скористатися мусом чи пінкою для волосся, а потім збризнути лаком, однак не розчісувати, щоб не руйнувати локони.

Правила догляду та безпеки

Електробігуді вимагають догляду та дотримання елементарних правил безпеки, які повинна знати кожна жінка, котра обрала такі бігуді.

Правила безпечного застосування моделі електробігуді:

 • не заливати води у контейнер, джерелом тепла є електрика, від якої нагріваються валики;
 • не залишати ввімкненим, бо функція автоматичного вимкнення у пристрої відсутня;
 • витягувати валики електробігуді потрібно за термостійкі краї, щоб уникнути опіків;
 • перед застосуванням електробігуді варто вимкнути з мережі, а потім відкривати контейнер.

Особливого догляду електробігуді не потребують, потрібно лише вчасно очищати від бруду і не допускати, щоб пристрій зазнавав механічних пошкоджень.

Як підібрати бігуді під тип волосся

Як підібрати бігуді під тип волосся
Як підібрати бігуді під тип волосся

Кожен тип волосся потребує свого типу бігуді. Так тонкому і ламкому волоссю протипоказані термобігуді та електробігуді, краще скористатися липучками, що нададуть зачісці об’єму.

Довге здорове волосся не відчує легких бігуді, тому їм краще використовувати електробігуді. Волоссю середньої довжини підійдуть будь-які, короткому – бігуді невеликих діаметрів. Універсальними залишаються бігуді-папільйотки.

Який вид бігуді обрати, залежить від вас, однак врахуйте стан свого волосся та його довжину. Бігуді для волосся – найкращий засіб міняти зачіску без суттєвої шкоди для нього.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: краса, Волосся, жінки
В тему

Останні матеріали