Поради

Яка мишка краще - лазерна чи оптична?

Яка мишка краще - лазерна чи оптична?

Комп'ютерна миша - мабуть, наймасовіший і найпоширений комп'ютерний девайс. З часу її винаходу в 1963 році, конструкція маніпулятора зазнала ґрунтовних технологічних змін. Вже забуті миші з прямим приводом з двох перпендикулярних металевих коліс. Нині актуальні оптичні і лазерні пристрої. Яка комп'ютерна миша краще - лазерна чи оптична?

Конструкція

Сучасний маніпулятор-миша має вбудовану відеокамеру, яка з неймовірною швидкістю (понад тисячу раз в секунду) робить знімки поверхні і передає інформацію на свій процесор, який, порівнюючи знімки, визначає координати і величину зміщення маніпулятора. Щоб знімки були якісніші, поверхню слід підсвітити. Для цієї мети використовуються різні технології:

Оптична мишка

У ній задіяний світлодіод, робота якого дозволяє сенсору краще приймати, а процесору швидше зчитувати інформацію і, відповідно, визначати позицію девайса.

Лазерна мишка

Для контрастного підсвічування поверхні застосовується не світлодіод, а напівпровідниковий лазер, сенсор ж налаштований на уловлювання відповідної довжини хвилі цього світіння.

Роздільна здатність

Абревіатура dpi, яку ми часто бачимо на цінниках в магазинах, де продаються миші, означає кількість точок на дюйм, тобто роздільну здатність. Чим вона вища, тим краща чутливість девайса. Для звичайної роботи на комп'ютері цілком достатньо 800 dpi - підійде і оптична миша, а ось для любителів віртуальних ігор і професійних художників-дизайнерів необхідно більшу роздільну здатність маніпулятора - тому їм краще купити лазерну комп'ютерну мишку.

Оптична мишка

У більшості з них цей показник становить 800 dpi, максимальний же - 1200 dpi.

Лазерна мишка

У них дозвіл в середньому 2000 dpi, максимальне ж перевищує 4000 dpi, а не так давно на ринку з'явилися лазерні мишки з роздільною здатністю 5700 dpi, що дозволяють до того ж управляти значенням цього показника для економії енергії.

Швидкість і точність

Напівпровідниковий лазер, що випромінює невидиме оку світло в інфрачервоному діапазоні, є більш точним, зчитування інформації відбувається якісніше, а значить і позиціонування мишки точніше. Поліпшуються такі критерії, як швидкість і точність. Особливо це актуально для геймерів, а також для графічних дизайнерів - їм краще вибирати лазерну мишу.

Споживання енергії

Лазерна миша, в порівнянні з оптичною світлодіодною, споживає набагато менше енергії. Особливо це важливо при використанні бездротової миші, де питання економії енергії акумуляторів або батарейок є нагальним. Для маніпуляторів в дротовому виконанні даний фактор є несуттєвим.

Робоча поверхня

Навіть самому простому представнику класу світлодіодних мишок не потрібен килимок, оскільки вона працює практично на всіх поверхнях. Виняток становлять прозорі скляні, глянцеві і дзеркальні. Тут світлодіодна миша буде діяти з такими збоями, які просто змусять вас постелити під неї килимок. А ось підсвічуваним лазером практично байдужий матеріал площини пересування мишки, такі девайси легко справляються з будь-якими поверхнями, включаючи і дзеркальні. Але, присутній один нюанс. Для лазерної мишки дуже критичний щільний контакт з робочою площиною відображення. Поява зазору навіть в 1 мм суттєво ускладнює роботу такого пристрою, а світлодіодна може працювати навіть на коліні.

Підсвічування

Ще один недолік світлодіодних мишок, який відзначається багатьма користувачами - це світіння (частіше червоного, рідше - синього або зеленого кольору) навіть при вимкненому комп'ютері, що не завжди зручно і приємно оку - наприклад, вночі, коли ви намагаєтеся заснути, а з комп'ютерного столу світить досить яскравий промінь. У лазерних ж ніякого світіння немає, оскільки, як зазначалося вище, вона випромінює невидиме нашому оку інфрачервоне світло.

Такі характеристики маніпулятора-миші, як ергономіка, краса, колір, матеріал виготовлення, тактильні відчуття, кількість додаткових кнопок є суто особистими і залежать від людських переваг.

Підведення підсумків: переваги і недоліки

Оптична світлодіодна мишка

Переваги:

 • низька ціна;
 • зазор між мишею і робочою поверхнею некритичний.

Недоліки:

 • не працює на дзеркальних, скляних і глянцевих поверхнях;
 • невисока точність і швидкість курсору;
 • невисока чутливість;
 • відволікаюче підсвічування;
 • високе споживання енергії в бездротовому виконанні.

Оптична лазерна мишка

Переваги:

 • робота на будь-яких робочих поверхнях;
 • висока точність і швидкість курсору;
 • висока чутливість і можливість управління роздільною здатністю;
 • відсутність видимого світіння;
 • низьке споживання енергії в бездротовому виконанні;
 • можливість використання безлічі додаткових функціональних кнопок.

Недоліки:

 • висока ціна;
 • критичність до зазору між мишею і робочою поверхнею.

Яку мишку краще купити - лазерну чи оптичну?

Якщо виходити виключно з технічних характеристик, то лазерні миші краще оптичних світлодіодних девайсів практично за всіма показниками. Але чи означає це, що треба неодмінно позбутися від оптичної мишки? Адже до сих пір вона чудово справлялася зі своїми завданнями.

Вибір завжди залишається за вами. За лазерну мишу доведеться викласти чималу суму. Добре, якщо ви геймер або дизайнер - тоді вкладення швидко окупляться (або в матеріальному, або в моральному плані). Якщо ж ви звичайний користувач офісних програм та Інтернету, то якогось якісного стрибка в рівні точності відгуку маніпулятора ви, швидше за все, навіть не помітите. Інша справа, якщо потрібна бездротова миша - тоді краще купити лазерну мишу замість оптичної. Придбавши лазерну, ви значно заощадите на батарейках - заряд вона тримає в кілька разів довше, ніж оптична.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Гаджети, техніка
В тему

Останні матеріали