Як вибрати жалюзі на вікна: їх види та особливості
Сучасні жалюзі вже давно завоювали серця дизайнерів і господарів квартир, переставши бути виключно атрибутом сірих офісних приміщень. Сьогодні виробники пропонують вироби нових модифікацій, зроблені з різних матеріалів, витримані в широкому стилістичному і колірному діапазоні. Підібрати жалюзі на вікна не складає труднощів для будь-якого інтер'єру, тому залишається лише розібратися які існують види конструкцій, і в чому полягають їх особливості.
Види жалюзі за типом конструкції
Кожний різновид жалюзі має власну специфіку і особливості. Тому для того, щоб зрозуміти яка структура ідеально підійде для оформлення вікна і захисту приміщення від сонця найкращим чином, необхідно визначитися в якій частині будинку вони будуть встановлені, а також які основні завдання будуть виконувати.
Вертикальні жалюзі
Вертикальні конструкції нагадують стандартні штори. Вони виготовляються з тканини і пластика, а тому мають широкий асортимент різноманітних кольорів і фактур. Пересування складових частин впливає на зміну освітлення в кімнаті, що в свою чергу впливає на загальне враження від інтер'єру.
Смуги, з яких складаються вертикальні жалюзі - ламелі, можуть мати різну довжину і ширину в залежності від потреби. Якщо у вашому розпорядженні знаходяться віконні прорізи великих розмірів, зупиніться на різновидах з широкими смугами, а якщо вікна маленькі - віддайте перевагу вузьким ламелям. Цей вид фіранок кращий для невеликих приміщень з низькими стелями, адже вертикальні лінії візуально витягають приміщення і роблять його візуально більшим.
Серед переваг вертикальних жалюзі можна виділити наступні:
- Строгий геометричний дизайн відмінно вписується в сучасні інтер'єри і легко комбінуються з легким тюлем і щільними шторами;
- Вертикальний механізм можна збирати з різних сторін, розділити його або зібрати по центру;
- Розташування ламелей зверху вниз дозволяє мінімізувати скупчення на них пилу.
Але існують і деякі нюанси - при великих повітряних потоках ламелі починають розгойдуватися і створюють неприємний шум. Тому вертикальні жалюзі краще не використовувати на балконі. Також нестандартні форми вікон ускладнюють процес встановлення, а пластикові варіації не підійдуть для декорування великих площ.
Горизонтальні жалюзі
Горизонтальне виконання вважається класичним. Спочатку широке поширення вони отримали при оформленні офісних приміщень. Сьогодні вони відрізняються багатством використовуваних матеріалів, забарвлень, а також рядом інших практичних і естетичних переваг, а тому дуже популярні:
- Універсальні фіранки підійдуть як для габаритних, так і для невеликих отворів, в тому числі і мансардних;
- Горизонтальні жалюзі дуже компактні і займають місце виключно на самому отворі;
- Пил досить легко видаляти з поверхні;
- Безсумнівним плюсом є простота монтажу і різноманітність типів кріплень;
- Ступінь освітленості регулюється максимально широко - ламелі можна повернути під будь-яким кутом, і до того ж, повністю звільнити вікно для повноцінного доступу світла.
Для багатьох інтер'єрів зручні та практичні горизонтальні жалюзі в стилі «мінімал» стали незамінними атрибутами. Виробники пропонують модифікації з автоматичним управлінням, можливістю закриватися одночасно з включенням штучного світла і працювати по заданій власником програмі.
Рулонні жалюзі і римські штори
Якщо стандартні горизонтальні і вертикальні жалюзі можуть бути виготовлені з різних матеріалів, то ці аналоги бувають тільки бамбуковими або текстильними. Суцільна завіса регулюється лише по довжині, але при цьому згортається просто і швидко в невеликий рулон вгорі.
Такий варіант дуже зручний, якщо вам необхідне вільне підвіконня для розміщення декоративних елементів. Жалюзі можуть володіти оригінальною фактурою і принтом, тому цілком здатні стати самостійним елементом декору.
Зовні римські штори нагадують рулонні і виконуються також з тканинного полотна. Різниця полягає лише в тому, що згортаються вони не в рулон зверху, а драпуються красивими складками.
Єдине, на що варто звернути окрему увагу - такі полотнища вимагають охайного ставлення, оскільки жирні плями здатні знищити їх назавжди.
Касетні жалюзі
Касетний механізм являє собою спеціальну варіацію горизонтальних конструкцій, яка кріпиться у віконний штапик. Найчастіше вони використовуються для покриття вікон з металопластику, рідше - для дерев'яних. У касетних механізмів передбачена фіксація збоку, тонка і акуратна для того, щоб жалюзі не рухалися з боку в бік від вітру або від закриття-відкриття вікна.
Встановлюються касетні жалюзі впритул до скла, тому вони ефективно оберігають від попадання світла, а також дуже компактні. Так як монтаж виконується окремо для кожної стулки, зручно відкривати одну з них, тоді як другу залишати закритою.
Жалюзі-плісе
Здалеку такі фіранки нагадують звичайні горизонтальні моделі, однак підійшовши ближче, можна переконатися, що структурно вони являють собою єдине плісоване полотно.
До основних переваг цього типу жалюзі віднесемо такі особливості:
- Можливість прання;
- Гарний зовнішній вигляд розгорнутих жалюзі при майже непомітному розташуванні в згорнутому вигляді;
- Дуже добре справляються з функціями стандартних фіранок, навіть у випадку з самими незвичайними формами вікон: трапецієподібних, трикутних, закруглених;
- Зручні для надійної фіксації на мансардних і стельових вікнах;
- Деякі варіанти складаються з комбінації матеріалів різних кольорових гам і щільності, завдяки чому можна регулювати ступінь потрапляння сонячних променів;
- Широкий вибір варіацій кріплень і регуляторів;
- Легкість встановлення жалюзі дозволяє кріпити їх самостійно і замінювати в разі оновлень в дизайні приміщення.
Різновиди жалюзі за матеріалами виробництва
Якісні, практичні та естетичні показники жалюзі безпосередньо залежать від сировини, з якої вони виготовляються.
Тому перш ніж купувати жалюзі, є сенс докладніше вивчити їх основні властивості, переваги і недоліки.
Пластикові жалюзі
Пластикові ламелі досить жорсткі і спокійно переносять будь-які температури. Вони ідеально підійдуть для приміщень з підвищеною вологістю, наприклад, для ванни або кухні. Поверхні в останній кімнаті часто піддаються забрудненню і скупченню жиру, тому пластик, який легко очищається, стане незамінним атрибутом для кухонних вікон. До того ж, якісні пластмаси не піддаються вигоранню на сонці і не змінюють свого кольору, але здатні деформуватися при контакті з батареєю.
Полімерна сировина використовується для створення вертикальних і горизонтальних жалюзі. При цьому, для оформлення великих вікон необхідна укріплена каркасна основа. Матеріал здатний перегукуватися з багатьма фактурами і деталями інтер'єру, а тому органічно впишеться в більшість стилістичних рішень. Щільна непроникна версія дозволить максимально затемнити простір, тоді як прозорі аналоги посприяють створенню оригінальної атмосфери.
В цілому, це дуже вдалий і практичний варіант: він недорогий, простий у догляді, довговічний, а також менш ніж, наприклад, алюміній зазнає деформацій.
Алюмінієві жалюзі
Один з найбільш недорогих і простих способів закрити кімнату від сонячних променів і сторонніх очей. Сучасний будівельний ринок пропонує широкий асортимент виробів: матові, глянцеві з пластиковим напиленням, перфоровані, оригінальні фактурні. Алюмінієві жалюзі допоможуть створити стильний інтер'єр без зайвих витрат.
Так само як і у випадку з пластиком, такі ламелі легко витирати і мити, вони добре захищають від сонця і не перегріваються, якщо їх покрити спеціальною емаллю.
З іншого боку, м'який метал не витримує постійних натискань і дотиків. Він легко деформується, тому часто відкривати вікна з розміщеними на них алюмінієвими жалюзі не рекомендується. До того ж, алюмінієві планки можуть створювати шум від сильних поривів вітру.
Тканинні жалюзі
Текстильні жалюзі можуть мати практично будь-яку конструкцію: горизонтальну, вертикальну, рулонну, римські штори. Вибираючи тканинні вироби, зверніть увагу на якісні характеристики матеріалу - чим він щільніше, тим довше зможе зберігати гарний зовнішній вигляд і не провисати. Важливо також поцікавитися здатністю пропускати денне світло, оскільки деякі тканини не пропускають велику кількість світла завдяки спеціальному покриттю з внутрішньої сторони. Це має особливе значення для спальні і вітальні.
Зазвичай тканинні жалюзі виготовляються з синтетичної сировини, серед яких - поліестер, який не вигоряє на сонці.
Очищають такі жалюзі пилососом, щіткою, вологою губкою або стирають вручну з використанням порошку. Однак неякісний текстиль згодом здатний змінювати свою форму і колір, тому вибирайте його особливо ретельно.
Дерев'яні жалюзі
Дерев'яні моделі - дорогий, але при цьому дуже естетичний і натуральний вигляд жалюзі. При його виготовленні використовується кедр, бук, коркове дерево, липа, сосна. Цікаво виглядають вироби з бамбука. Природне забарвлення гармонійно вписується практично в будь-який інтер'єр.
Крім привабливих візуальних особливостей, деревина - якісний і практичний матеріал. Ці жалюзі справляються зі своїм основним завданням не гірше синтетичних аналогів, відмінно перешкоджаючи проходу сонячних променів і впливу температур. Спеціальні засоби дозволяють захистити дерево від вологого середовища, вигоряння на сонці і продовжують його експлуатаційний період на довгі роки.
Єдиний нюанс - дерев'яні жалюзі не завжди підійдуть для великих вікон, адже вони досить важкі і вимагають міцного каркаса. Очищати їх необхідно тільки сухим способом.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.