Поради

Все для улюбленця: що потрібно для догляду за шпіцом

Все для улюбленця: що потрібно для догляду за шпіцом

Домашні улюбленці – радість і для дітей, і для дорослих. Що може бути краще, ніж ранкова пробіжка чи вечірня прогулянка парком у супроводі собаки? Тепер завести його може фактично будь-хто, адже це не обов’язково має бути величезна вівчарка чи сенбернар. Навіть у компактній квартирі знайдеться затишний куточок для невеликої собаки – наприклад, шпіца.

Ці собаки стали вірними друзями багатьох людей по всьому світу. Миловидний, веселий та невеликий пес чудово підходить і для того, аби носити його на руках, і стане чудовим компаньйоном для ігор на природі.

Однак активні шпіци мають свої особливості, тому потребують спеціального шампуню для шерсті, використання гелів тощо.

Ми розповімо, що потрібно, аби ваш улюблений шпіц був красивим та здоровим.

Шпіц - особливості породи

Шпіци є далекими родичами самоїдів, що славляться густою довгою шерстю, тож ці невеликі собаки також можуть похвалитися гарною шерстю. З’явилася ця порода, як вважають селекціонери, у німецькій провінції Померанія, тому часто їх називають померанськими шпіцами. Насправді померанці є лише ростовим різновидом німецького шпіца. Нині є кілька порід шпіцоподібних собак (наприклад, японський шпіц), та найбільшою популярністю користуються сааме померанці.

Це собаки зовсім невеликих розмірів – в середньому 28 см у холці та 3 г ваги, живуть 12-15 років. Мають густу шерсть найчастіше коричневого чи білого забарвлення, тож потребують спеціального догляду – застосування шампунів, гелів, розчісування. Доглядати за шерстю необхідно щодня.

Як доглядати за шпіцом
Як доглядати за шпіцом

Характер шпіців досить специфічний – вони ще ті задираки та без жодної боязні гавкають на значно більших собак. З ним не буде жодний проблем при утриманні у житлі, його не обов’язково довго вигулювати, та якщо хазяїну подобається цей процес улюбленець завжди готовий до пригод та ігор.

Це – дуже вірні собаки, які по-справжньому вважають хазяїна своїм другом. Попри невеликі габарити, шпіц буде повноцінно охороняти свого господаря. Однак не слід забувати, що ці малюки – декоративні собаки, тому залучати їх до охорони не варто. Навряд чи він дасть відкоша нападнику, максимум – зчинить лемент своїм голосним та частим гавканням.

Що купити для шпіца

Враховуючи особливості породи, шпіц потребує трохи більше догляду, ніж звичайні дворові собаки. Зокрема, треба правильно підібрати склад корму та сформувати раціон, регулярно доглядати за шерстю, чистити зуби спеціальним гелем, підрізати кігті тощо. Нижче ми розповімо, що потрібно придбати, аби правильно доглядати собаку.

Корм

Корм для шпіца
Корм для шпіца

Дуже важливо, щоб склад корму для шпіца був якісним. Тож звертайте увагу на склад – він повинен бути збалансований за кількістю жирів та білків. Окрім того, вивчаючи склад корму, зверніть увагу на його натуральність.

Найкращий склад у кормів преміум-класу, спеціально розроблених для малих порід. Якщо йдеться про собача, беріть їжу зі складом для щенят. Так, підійдуть корми від «Royal Canin», «Purina», «Monge», «Almo Nature». На етикетці повинен бути зазначений склад: конкретний вид м’яса, його вміст. Обирайте корм із позначкою «збалансований», адже це означає, що їжа для собаки містить достатню кількість вітамінів та мікроелементів.

Годувати шпіца не обов’язково саме купленим кормом. Ви можете розробити для собаки склад раціону. До нього повинні входити у рівних пропорціях м’ясо, овочі та каші, які варять окремо, а тоді змішують у вигляді пюре для щенят чи ріжуть шматочками для дорослої тварини. Радять включати до складу їжі собак сир та кефір, включати рибу та курятину. Правильний корм зробить песика здоровим, а шерсть – красивою.

Якщо ви купуєте собаку у заводчика, можете порадитися із ним щодо харчування свого улюбленця, або ж проконсультуватися із ветеринаром. Проте є золоті правила: не перегодовуйте улюбленця. Шпіци маленькі, тому не потребують багато їжі. Ознайомтеся із рекомендаціями щодо кількості корму для кожного віку собаки (для дорослої тварини  вистачить трішки більше, ніж 100 г щоденно). Також не забувайте давати багато води. Задля цього рекомендовано завести спеціальну поїлку.

Шампунь

Шампунь для шпіца
Шампунь для шпіца

Для цієї породи дуже важливо підібрати шампунь, який попереджуватиме утворення ковтунів з шерсті. Адже за недостатнього догляду чи використання неправильного шампуню довга шерсть переплутується так, що її неможливо розчесати.

Тому, купуючи шампунь, обов’язково шукайте на банці позначки «від ковтунів», «для пухнастих собак» – саме цей шампунь підійде для шерсті. У складі таких шампунів – гелева основа, поверхнево-активні речовини та рослинні масла, які сприяють легшому розчісуванні шерсті песика. Шампунь допоможе запобігти появі ковтунів на шерсті чи зменшити їх прояви лише за умови регулярного використання.

Після використання шампуню та підсушення шерсті обов’язково розчесати шерсть собаки.

Щітка-триммер для довгошерстих собак дрібних порід

Тример для шпіца
Тример для шпіца

Для повноцінного догляду за собакою обов’язково придбайте щітку-тример. У зоомагазинах та на платформах, які торгують товарами для тварин пропонують десятки моделей, включаючи специфічні – для довгошерстих собак дрібних порід. Саме такий виріб слідшукати. Шпіців потрібно підстригати, аби запобігти утворенню ковтунів та сприяти гігієні.

Тример для собаки допоможе впоратися із зайвою шерстю на підшерстку та підстригти верхній шар. За формою прилад зазвичай нагадує бритву, де замість голівки – насадка як у машинки для стрижок із лезами. Прилад зазвичай також має кілька насадок для надання різної довжини. Деякі моделі мають насадки щітки, якими легко розчісувати песика.

Використовувати таку щітку рекомендовано після того, як собаку викупали шампунем та посушили. Рухати щітку треба вздовж росту шерсті не натискаючи. Якщо ви відчуваєте, що доторкаєтеся до шкіри шпіца, значить, робите щось неправильно.

Важливо не зістригати тримером ковтуни – їх слід попередньо або розплутати, або видалити клубок шерсті ножицями. Адже тример є профілактикою їх утворення, а не панацеєю.

У шпіців стандартно тримером підстригають лапки, вушка, «комірець», підшерсток тулуба.

Гель для зубів

Гель для чистки зубів собаки – засіб, що дозволить позбутися нальоту у шпіца та запобігти появі неприємного запаху. Фактично йдеться про гель як аналог «людської» зубної пасти. Для шпіца слід застосовувати саме гель, адже від пасти не буде бажаного ефекту.

Гель використовують для процедур принаймні один раз на день. Для нанесення гелю знадобиться спеціальна зубна щітка. Чистити зуби собаці необхідно регулярно, якщо немає змоги застосовувати гель щоденно, робіть це принаймні через день. Фахівці радять починати застосовувати гель та процедуру ще з щенячого віку, щоб шпіц звик до процедури.

Деякі шпіци не люблять «втручання» щіткою. У такому випадку варто витиснути горошину спеціального гелю на палець, одягнений у рукавичку та обмотаний бинтом, та розтерти гель на зубах. Собака язиком сам розподілить його по поверхні. Тим часом гель «працюватиме»: запобігатиме появі нальоту та неприємного запаху.

Після процедури із застосуванням гелю не рекомендовано давати улюбленцю пити протягом  пів години.

Кігтерізка

Чим обрізати когті шпіцу

Чим обрізати когті шпіцу

Спеціальний прилад для підрізання кігтів слід також купити в зоомагазині. Різати кігті шпіцу рекомендовано раз на 1-2 тижні. Частота залежить від інтенсивності відростання кігтів.

Простіше користуватися кігтерізкою для відрізання кігтів із ковзкою структурою, який за будовою не схожий на ножиці. Якщо вам складно обрізати кігті, цю процедуру легко замовити у ветеринарній клініці.

Зауважте, що обрізати кігті необхідно – занадто довгі кігті спричинють для собаки незручності чи навіть больові відчуття у ході пересування.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: собаки, Зоотовари
В тему