Поради

Основні помилки у формулюванні відповідей на співбесіді

Основні помилки у формулюванні відповідей на співбесіді

Готуючись до співбесіди, потрібно продумати все до дрібниць. Демонструючи презентабельність і знання, маючи трудовий досвід й позитивне налаштування, кандидат на роботу часто не в змозі побудувати своє мовлення правильно. А це впливає на формування бар’єру непорозуміння з працедавцем. Тому необхідно висловлюватися чітко, ясно і грамотно, не допускаючи таких помилок:

 

1. Неформальна мова. Будете розмовляти з інтерв'юером як з приятелями у гаражі, вважайте, що співбесіда провалена. Уникайте слів «хлопці», «цар гори», «шалені відсотки» і т. п. Замість цього використовуйте нейтральні слова «колеги», «основний конкурент», «високі процентні ставки».



2. Нечітке висловлювання. Залиште все, що має приблизний характер. Говоріть фактами. Уникайте слів «багато», «різноманітні», «довго». Говоріть «615 контрактів», «кольорові й чорно-білі», «4 роки».



3. Неправильне використання займенників. Роботодавець не знає, хто такі «ви», коли говорите йому: «Ми довго аналізували ситуацію на ринку...» Кажіть так: «Разом з фахівцями відділу реклами нашої компанії ми довго...»



4. Мова попередньої компанії. Ви приходите на нове місце, і там інша культура спілкування. Не використовуйте назви, які ніхто за межами Вашої колишньої роботи не знає. Замість «проект А12ІМ» говоріть «проект з розробки інтерфейсу словників».



5. Скорочення, абревіатури, акроніми. Всі вони специфічні, в різних компаніях вони можуть відрізнятися. Навіть якщо збігаються, можуть позначати різні речі. Не використовуйте їх. Замість «Я керував ВБПК» говоріть «Я керував відділом у боротьбі з порушеннями кодексу компанії».



6. Слабкі слова для опису сильних навичок. Щоб Ваш співрозмовник зрозумів, що Ви володієте прекрасними здібностями й уміннями, називайте їх хорошими словами. Уникайте слів «непогано», «більш-менш» і т. п. Замість того, щоб сказати «Я начебто нічого в комп'ютерах», говоріть «У мене успішний досвід роботи з такими програмами, як 3DMax, AutoCad» і т. п.



7. Дуже короткі відповіді. Роботодавець не може сформувати враження про претендента, якщо він дає відповідь односкладово. На запитання «Чи є у Вас досвід у цій сфері?» не треба відповідати «Так, є». Треба давати розгорнуту відповідь: «Так, я 8 років працював у цьому напрямку в співпраці з... і домігся...»



8. Занадто довгі відповіді, але мало суті. Відповідь на співбесіді не може тривати більше 2 хвилин. Плутаність, відсутність фактів, суперечливість, відступи від теми сприймаються роботодавцем як непідготовленість або брехня.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Кар'єра, робота
В тему