Поради

Як обрати стілець для школяра

Як обрати стілець для школяра

Ваша дитина виросла і йде до школи? Тепер ви все частіше запитуєте себе, як вибрати стілець для свого школяра.

І це дуже важливо, адже від якості, типу та функціональності стільця залежить, як буде формуватися осанка дитини, чи буде під час сидіння хребет відчувати додаткове навантаження.

Стілець для школяра – не розкіш, а потреба. Однак, через різноманіття вибору стільців для учнів батьки нерідко губляться і не знають, як придбати якісний товар.

Яким повинен бути якісний дитячий стілець?

Стілець для сучасного школяра повинен бути, насамперед:

 • Зручним, аби проведені години сидячи не втомлювали дитину;
 • Надійним. Коли сідаючи на стілець, ви відчуваєте ніби провалюєтесь, а стілець не пружинить, на з’єднаннях залишилися сліди клею і чути скрип деталей – краще таких стільців не обирати. Якість їхня сумнівна.
 • Вигідним. Бажано, щоб стілець ріс разом із дитиною. Вибираючи стілець, беріть той, де сидіння регулюється і висока спинка. Це суттєво зекономить ваш сімейний бюджет;
 • Правильним, який має зберігати, а не шкодити здоров’ю юного школяра. Такі стільці повинні попереджувати викривлення хребта і сприяти формуванню правильної осанки дитини;
 • Безпечним. Коли ви обрали стілець із коліщатками, то купуйте його лише з елементами блокування. В жодному разі не спокушайтесь на екзотичні стільці чи стільці без спинки. Вони можуть стати причиною дитячих травм;
 • Якісним, тобто мати відповідний сертифікат якості.

 • Спинка і сидіння крісла

Давайте детальніше розглянемо характеристики якісного і безпечного стільця для школяра. Поговоримо спочатку про спинку стільця.

Спинка у стільці повинна бути ортопедичною, тобто повторювати рельєфність спини та хребта дитини, попереджувати сколіоз і формувати правильну осанку.

Зверніть увагу на висоту спинки стільця. Найкраще, коли висота регулюється. Запам’ятайте, для того, аби у дитини не було викривлення хребта, спинка стільця повинна знаходитися на рівні лопаток дитини.

Зараз в тренді стільці з амортизуючою спинкою. Тобто у них спинка відхиляється, коли натискати, і повертається у вихідне положення без стороннього впливу.

Не менш важливе і сидіння стільця. Найкраще обирати не м’яке сидіння, а середньої жорсткості, щоб м’язи сідниць залишалися в тонусі, а не деформувалися.

Також прекрасним варіантом будуть стільці із заокругленими краями, які не перетискають і не перешкоджають їх кровопостачанню. Загалом висота сидіння шкільного стільця повинна бути в межах 40-45 см.

 • Висота стільця

Висоту стільця обирають відповідно до зросту дитини. І легковажити таким не слід, адже зависоке крісло згубно впливає на розвиток хребта. Краще обирати стільці зі спинкою, що регулюються.

Коли дитина досягла 100-115 см росту, то їй ідеально підійде стілець з висотою 30 см, стілець з висотою 35 см необхідний дітям з ростом 128-136 см. При зрості дитини у137-153 см, потрібен стілець з висотою від 40 до 43 см. 

 • Коліщатка стільця

Мрієте про стілець на коліщатках, обирайте варіант зі блокувальною системою. Вона суттєво зменшить рівень травматизму та продовжить експлуатаційний період самого стільця.

Якщо блокування коліщат стільця механічне, то за приведенням її в дію варто слідкувати батькам, автоматичне активізується самостійно, коли вага дитини сягне 30 кілограм.

 • Підлокітники

Більшість експертів сходяться на думці, що підлокітники зайві у стільцях для школярів, бо через них деформується хребет дитини.

Як правильно сидіти за столом?

Батьки повинні знати, яким має бути правильне положення вашої дитини за столом, щоб обрати безпечне та зручне крісло для своєї дитини.

Отже, дитина правильно сидить за столом, якщо:

 • Корпус її тіла разом із стегнами утворює прямий кут;
 • Стегна разом із гомілками ніг утворюють 90 градусів;
 • Стопи ніг торкається підлоги по всій довжині;
 • Лікті рук лежать на столі під прямим кутом;
 • Хребет спини торкається ортопедичної стінки стільця;
 • М’язи шиї розслаблені;
 • Відстань від очей до монітора комп’ютера не повинна перевищувати 50 см, а до книги – 40 см;
 • Висота якісного стільця для школяра має бути такої як довжина гомілки дитини;
 • Стіл має бути на 2 см вищий від ліктя опущеної до низу руки;
 • Відстань від стола до стільця повинна відповідати розміру кулака дитини.

Який стілець найкращий для школяра

Найпоширенішими варіантами стільців для школяра є класичний, комп’ютерний, ортопедичний. Кожен із типів стільців має свої переваги та недоліки.

Класичний дитячий стілець

Це зазвичай проста конструкція стільця, каркас якого виготовлений із металу чи пластику з дерев’яним сидінням та спинком. Найчастіше такий стілець не регулюється і підходить школярам певного віку.

Класичний дитячий стілець для школяра

Класичний дитячий стілець для школяра

Серед суттєвих переваг такого стільця вважають його невелику вартість, доступність, міцність, стійкість конструкції. До недоліків належать непрактичність, адже на такому стільці довго не посидиш. Простота конструкції без додаткових елементів, які б забезпечувати комфорт дитини, теж суттєвий недолік.

Комп’ютерний стілець для школяра

Комп’ютерний стілець – це вже складніша конструкція у порівнянні з першим стільцем. Основними його частинами є ніжка на коліщатках, регульована по висоті спинка, зручне сидіння. Завдяки ортопедичній спинці такий стілець формує правильну осанку в дитини і зменшує навантаження на хребет.

Однак такий стілець повинен мати або механічну, або автоматичну систему блокування коліс. Спинка, яка регулюється по висоті, є суттєвою перевагою такої моделі.

Комп’ютерний стілець для школяра
Комп’ютерний стілець для школяра

Переваги стільця: ортопедична спинка, можна регулювати висоту спинки крісла, багатий дизайн, підтримка хребта, мобільність, коректування крісла відповідно до росту дитини.

Недоліки стільців: більша ціна, наявність підлокітників, дизайн в мінімалістичному стилі, погано доповнює інтер’єр кімнати.

Ортопедичний стілець для школяра

Ортопедичний стілець для школяра
Ортопедичний стілець для школяра

Найкращий із варіантів у виборі якісного та корисного крісла для школяра. Ортопедичний стілець завдяки додатковим функціям дозволяє сидіти дитині в правильному положенні, не шкодячи здоров’ю.

Зберігати хребет в правильному положенні в ортопедичному стільці допомагає ортопедична спинка, середньої жорсткості сидіння, підголівники тощо.

Найбільша перевага ортопедичних стільців у тому, що вони пристосовуються до контурів тіла дитини, в них правильно розташовані допоміжні елементи, які запобігають навантаженню на хребет і порушенню осанки.

Зазвичай ортопедичні стільці витягують хребет, правильно розподіляють навантаження, попереджують розвиток сколіозу і остеохондрозу.

Переваги ортопедичних стільців: багатофункціональність, розкішний дизайн, міцність, рухлива ортопедична спинка, стілець росте разом з дитиною, фіксує правильне положення тіла сидячої дитини, підходять для школярів різного віку.

Недоліки ортопедичних стільців: висока ціна.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Інтер'єр, Меблі, школярі
В тему