Хом’ячок: де, скільки і як гуляти?
Щоб життя вихованця було щасливим, необхідно створити комфортні умови. Хом’яки дуже активні, а тісна клітка не задовольняє їхніх потреб у русі. Тому іноді їх потрібно випускати на прогулянку.
Скільки триває прогулянка?
На природу малюка краще виносити в теплу і суху погоду, а вдома можна випускати щодня на 15 – 20 хвилин. На варто організовувати прогулянки тривалістю більше години, адже улюбленець втомиться.
У кімнаті
Звільніть приміщення від проводів, цінних речей, меблів, отруйних порошків, побутової хімії.
Якщо залишити гризуна без нагляду, він зіпсує крісла та дивани, прогризе в них дірки і забереться всередину, аби влаштувати там гніздо. А звідти його складно «викурити».
На вулиці
Встежити за вихованцем на природі складніше, ніж у чотирьох стінах. Берегти хом’ячка слід від котів і собак. А ще тих, хто може наступити на нього.
Прогулянкова куля
Хом’яка поміщають усередину, і він котить кулю, перебираючи лапками. Плюси кулі: обмежена свобода і те, що далеко тваринка не втече, якщо випустити з поля зору на хвилину. А ще кулю у траві помітити легше, а собаці або кішці дістатися до хом’ячка складніше.
Шлейка
Краще використовувати шлею, яка не тільки обертається навколо шиї, а й охоплює тіло. Такий метод надійніший, адже вихованець не зможе далеко втекти і буде під наглядом.
Час для прогулянки краще вибирати після сну, коли хом'як вже пообідав і справив природні потреби. Оскільки гризуни вдень зазвичай сплять, вихованця доведеться обережно розбудити.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.