Чимало з нас надають перевагу взуттю із натуральної шкіри, адже воно зручніше та довше носиться. Проте термін користуванням таким взуттям напряму залежить від догляду.
Навіть чудові шкіряні черевики у невмілих руках можуть прослужити лише сезон.
Отож, чого ж «боїться» взуття із натуральної шкіри? Перш за все, вологи – погано просушені мешти при носінні розтягуються та деформуються. Небезпечним для взуття є силікон, яким просочені губки для догляду. Він забиває пори, перешкоджаючи виведенню вологи (це не стосується лакованого взуття). Також «ворогами» шкіряного взуття є бензин, ацетон та хлорка, які знищують колагенові волокна.


Аби ваші черевики якнайдовше виглядали красиво, варто дотримуватись декількох правил:
- Чистіть їх відразу після повернення додому. Деякі види забруднень можуть залишити незмивні сліди, якщо від них не позбутися відразу.
- Захисні засоби варто наносити за декілька годин до виходу із дому.
- Сушити взуття зі шкіри можна тільки в природних умовах, уникаючи пересушування.
- Зберігати взуття потрібно в картонних коробках, попередньо добре висушити, змастити пом’якшувальним кремом і вставити всередину колодки або щільно набити папером.
Звичайно, кожен тип шкіри має свої особливості догляду. Так, наприклад, вироби із гладкої, необробленої шкіри можна мити з використанням слабкого мильного розчину. Після поверхню слід протерти вологою губкою і витерти насухо паперовою серветкою. Взуття із замши та нубуку можна чистити лише після просушування, а носіння лакованого взуття має обмеження у температурах – не нижче -10°С та не вище 25°С. Під впливом позамежних температур лак може просто потріскатись.
Наостанок лайфхаки з догляду. Потьмяніли лакові туфлі – потріть їх розрізаною навпіл цибулиною, а потім відполіруйте ганчірочкою. Колір білого взуття можна врятувати завдяки простій суміші яєчного білка та молока, просто протріть м’якою губкою свої черевики і відразу побачите результат.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.