Поради

Риболовля навесні на поплавкову вудку з берега (фото)

Риболовля навесні на поплавкову вудку з берега (фото)

Оскільки навесні діє нерестовий заборона, то ловити рибку можна хіба що на одну вудку з одним гачком. Більшість рибалок удаються до поплавкових вудлищ, бо в такий спосіб відпочинок легкий, без зайвих напружень.

Єдина проблема: як знайти рибу для вудки з поплавком – чи то намертво прив’язаним, чи таким, що ковзає?

Температура води і поведінка риби

Як відомо, температура води у водоймах безпосередньо впливає на харчування, розмноження, рухливість і ріст риб. У кожного виду існує своя комфортна температура, при якій активізуються всі перераховані вище життєві процеси. Заодно існує своя критична температура, за якої риба гине. Значення комфортної температури води нерідко можуть змінюватися від умов проживання та хімічного стану води. Проте є сталі закономірності: більшість риб воліють температуру вище 10 градусів, а при 15-ти градусів активно харчуються. Притому ця температура повинна бути не на поверхні, а поблизу дна.

Пошук риби з поправочною вудкою

Якщо на поверхні води температура скажімо 16 градусів, значить в десяти метрах від берега вона буде біля дна істотно нижча – градусів 10. Отож рибі доведеться вибиратися ближче до берега, ховаючись у молодому очереті. Там і температура комфортна, і безпечно.

Ідеальне місце – це вікно в рослинності (латаття, молодий очерет, рогіз) із повільною течією або без неї, з піщаним, гальковим, кам'яним та іншим твердим дном, глибиною 60-120 сантиметрів. Якщо добре принадити місце, то ловля буде результативною. Коли ж бракує прикорми, то можна спробувати ловити в проводку. Є два варіанти: 1). відправитися на місце, де точно є риба. Про місця варто розпитувати в інших рибалок. 2). Треба блукати берегом, доки не натрапиш на косяк риби.

Особливості: не завжди варто шукати рибу на струмені. Іноді успіх таїться під ногами, на повільному зворотному перебігу. Отож, не поспішайте ставити стільчик біля води, спочатку знайдіть рибне місце.

Принади і наживки

Зазвичай навесні риболови використовують  традиційні наживки і принади – мотиль, опариш, хробак. Для підкормлювання можна в готові суміші принади додавати кормового мотиля або різаного хробака, або наживку, на яку збираєтеся ловити. Для маскування прикорми можна додати берегового ґрунту. Під час ловлі на парену пшеницю і перловку можна підгодовувати рибу розім'ятими зернами.

Із наживками дещо складніше. Уклейка, дрібна плотва і карась полюбляють мотиля, опариша і черв'яка. Куди ефектніша манна бовтанка і парена перловка. Однак варто пам’ятати, що навесні треба обов’язково пропонувати рибі м’ясні наживки, за якими вона скучила впродовж зими.

Екіпірування для весняного поплавкового лову

Вудка: ідеальний варіант – легке болонське вудлище (телескопічне, 5 метрів) із котушкою. Чому рекомендуємо телескопічне вудилище з котушкою? Просто воно легко збирається, легко розбирається, при цьому снасть знімати не треба.

Поплавок – 2-3 грами. Основна волосінь – 0,2 мм. Повідець – 0,16 мм. Бажано флюорокарбон, бо навантаження в очереті на поводок і волосінь підвищене… Гачок  – №12.

Чоботи: ідеальний варіант – «вейдерси» або заброди. Поляризаційні окуляри.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Дозвілля, Фото
В тему