Ви вважаєте, що із сьогоднішнім прагненням до мінімалізму англійський аристократизм втратив свої прихильників? Ні! Манірний британський інтер’єр можна побачити не лише у серіалах про міс Марпл і детектива Пуаро чи в провінційних дворянських будиночках, а і у сучасних квартирах.
Витонченість і простота
Англійський стиль – зразок істинного аристократизму, союз витонченості і простоти, який випромінює манірність та межує з показовим шиком. Секрет розкоші – в дорогих металах та оброблювальних матеріалах, які подають досить скромно. Деревина благородних порід – горіх, морений дуб, червоне дерево, з якої виготовлені підлога, панелі на стінах, меблі, вікна та двері – грають роль ненав’язливого фону. А тканини і аксесуари, дорогі і часто ручної роботи, можуть оцінити лише знавці цього стилю.


Подих минулого
Настрій задають вінтажні речі. Предмети в кімнаті повинні виглядати так, ніби вони перейшли до вас у спадок від далеких предків. Англійці бережливо ставляться до своєї історії, тому неодмінним атрибутом інтер’єру є не тільки антикварні меблі, а й чорно-білі фотографії і різноманітні сімейні реліквії. Особливе місце в класичному англійському дизайні посідають старовинні (або зроблені під старовину) змішувачі у ванній, мідні дверні ручки, ковані камінні решітки, картини у потертих рамах, гобелени.
Меблі – основа інтер’єру
Тим, хто планує обставити свою оселю в англійському стилі, буде корисно знати, що цей дизайн не має окремо виділеної теми, коли справа стосується умеблювання. Проте є чотири предмети, які невіддільні від англійської теми:
- масивний, округлої форми диван;
- ліжко під балдахіном;
- полички над каміном;
- стелажі для книжкових полиць.
Щодо інших меблів, то їх можна підбирати залежно від потреби та смаку господаря.
Атмосферу створять:
- великі крісла з м’якими підлокітниками-валиками;
- буфети;
- пуфики чи лежаки;
- витончені стільці і столики із гнутими ніжками;
- крісла-качалки;
- різьблені етажерки;
- комоди.
Проте, аби дотриматись англійського інтер’єру, потрібні не тільки меблі. Важливу роль для атмосфери відіграють гардини, скатертини, серветки, пледи і накидки на дивани. Кольорову гаму для англійського стилю диктує аристократизм. Цей дизайн не зловживає яскравими тонами. Натомість нейтральні кольори стін дозволяють робити сміливі акценти в текстилі або деталях. Досі популярні вікторіанські принти – бліді, рожево-бузкові троянди та червоно-біла клітинка.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.