Люди

Матері-одиначці через звичайний грип довелося пересаджувати серце

Матері-одиначці через звичайний грип довелося пересаджувати серце

Жителька Кропивницького Людмила Філяренко перехворіла грипом у 26 років, але навіть подумати не могла, що наслідки хвороби будуть такими тяжкими…

Про це йдеться у газеті "Твій вибір".

Лікарі влаштували благодійний забіг, аби зібрати кошти на механічне серце

Недузі молода жінка не надала особливого значення і перенесла її на ногах, як кажуть. Але хвороба дала ускладнення на серце, і місцеві медики встановили діагноз: міокардит (запалення серцевого м’яза – міокарда, що призводить до його ушкодження, – ред.). Для жінки, яка ніколи не мала проблем із серцем, це стало справжнім шоком. Вона працювала у продуктовому магазині, самотужки виховувала сина Артема. Підступна хвороба почала прогресувати шаленими темпами: набрякали ноги, з’явилася задишка, паморочилося у голові.

– То не дарма говорять, що хворий на грип має зо три дні попити чайок, відлежатися, а не ходити на роботу. Всіх грошей все одно не заробиш. Так сталося і в мене. Стан, коли ти набираєшся води, серце не качає крові, йде брак кисню, не з кращих. Але з долею я миритися не збиралася, заради сина, перш за все, – розповідає Людмила.

Місцеві медики порадили їй звернутися в Інститут серця у Київ. Там Людмилі діагностували дилатаційну кардіоміопатію – захворювання міокарда з вираженим порушенням насосної функції серця та розширенням обох шлуночків. Хвороба загрожувала життю молодої жінки. Але відомий кардіохірург Борис Тодуров перейнявся долею матері-одиначки та запропонував їй зробити імплантацію механічного серця. Оскільки це було Людмилі не по кишені, лікар порадив їй звернутися за допомогою до небайдужих. Так вона разом із синочком потрапили на програму «Стосується кожного», де розповіли про свою біду. Крім того, за ініціативи Бориса Тодурова, лікарі влаштували благодійний забіг, аби зібрати для жінки кошти! Тодуров і сам почав займатися збором коштів на механічне серце. І в результаті Людмила стала другою пацієнткою в Україні, якій встановили механіку. Сталося це у жовтні 2016 року. Зробили операцію безкоштовно, адже на той момент необхідної суми ще не було. Імплант у борг надіслали з Німеччини. І лише згодом небайдужі зібрали три з половиною мільйони гривень!

«Перша думка після операції: я жива!»

Із приладом замість серця можна прожити кілька років, але у випадку з Людмилою можна було розраховувати лише на два роки. Трансплантація донорського органа була невідворотна. І знову колосальна підтримка Бориса Тодурова – завдяки його зусиллям, МОЗ виділило на операцію ще три з половиною мільйони гривень. На той час в Україні трансплантації не робилися, допомогти обіцяли в Білорусі. Людмилі трансплантували серце 48-річного чоловіка, який загинув у ДТП. Чи не щодня вона дякує його рідним за подароване їй життя!

– Перша думка, коли я розплющила очі після операції, така: жива. Але перші пів року після операції дуже складні, – розповідає жінка.

Реабілітація була тривалою. І сьогодні Людмила постійно приймає підтримувальну терапію. Жінка захопилася вишивкою, здебільшого оздоблює ікони. 14-річний Артем не залишає мами без причини ні на хвилину, каже, навіть, коли подорослішає, не планує розлучатися з нею. Щоб вона завжди відчувала його підтримку.

– Мене мої рідні бережуть, я ніде не працюю, сиджу вдома, виховую сина. Сьогодні на багато речей я реагую зовсім по-іншому, на життєві дрібниці не зважаю взагалі. Я навчилась цінувати кожен день життя, який мені даний…

Ганна Лісова

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: хвороби
В тему