27 Листопада 2017
Новини

З нового року українці їздитимуть містами зі швидкістю 50 км/год

З нового року українці їздитимуть містами зі швидкістю 50 км/год

Уряд зменшив максимально дозволену швидкість у населених пунктах із 60 до 50 км/год.

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху – обмежив максимальну швидкість у населених пунктах до 50 км/год. Це закріплено в Постанові КМУ від 10 листопада 2017 р. № 883, яку було опубліковано на вихідних. Пише «Експрес».

Постанова змінює швидкісний режим шляхом внесення змін до Правил дорожнього руху. Зміни до Правил почнуть діяти з 1 січня 2018 року. До цього часу відповідні служби повинні змінити обмежувальні знаки на дорогах, а водії – звикнути до нових лімітів.

Зміни до Правил дорожнього руху та збільшення штрафів були ініційовані міністром МВС Арсеном Аваковим після страшної трагедії у Харкові, де позашляховик Lexus збив шестеро людей.

Як зазначено в повідомленні, максимальна швидкість у 50 км/год діє у більшості країн Європи, а у деяких випадках (у центрі міст, біля шкіл) – навіть 30 км/год.

Крім того, науковці довели, що при зіткненні на швидкості 50 км/год шанси вижити у пішохода набагато вищі, аніж при швидкості авто 60 км/год. Утім, поки в Україні не буде фото- та відеофіксації порушень дорожнього руху, ніхто з водіїв не дотримуватиметься цього ліміту, адже покарання за перевищення, по суті, застосувати неможливо. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему