15 Листопада 2017
Новини

Путін вперше особисто поговорить із керівництвом ДНР і ЛНР

Путін вперше особисто поговорить із керівництвом ДНР і ЛНР

Президент Росії Володимир Путін сьогодні заявив, що поговорить із керівництвом самопроголошених ДНР і ЛНР з приводу пропозиції про обмін полоненими. Із такою заявою виступив лідер проросійського суспільного руху «Український вибір – право народу» Віктор Медведчук. Кадри з бесіди показали центральні телеканали.

Це перше офіційне повідомлення про прямі переговори Путіна з керівництвом ЛНР і ДНР, – повідомляє  vedomosti.ru.

Медведчук звернувся із цим проханням до президента Росії в Істрі у головному храмі під час відвідин президентом недавно відреставрованого Ново-Єрусалимського монастиря.

За словами Медведчука, обміну полоненими не було вже 14 місяців, але зараз Україна готова обміняти 306 своїх полонених на 74 людини, взяті у полон силами ДНР і ЛНР і зробити це до Різдва й Нового року. Медведчук попросив Путіна звернутися до голів невизнаних республік Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького з проханням провести обмін. Присутній при розмові патріарх Московський та всієї Русі Кирило попросив Путіна підтримати звернення Медведчука.

«Я зроблю все, що від мене залежить. Переговорю із керівництвом Донецької та Луганської республік. Сподіваюся, що те, що ви пропонуєте буде реалізовано якогомога швидше», – відповів Путін.

Нагадаэмо, Віктор Медведчук був віце-спікером Ради, а в 2002 – 2005 рр. керував адміністрацією президента України Леоніда Кучми. Путін під час червневого прямого включення назвав Медведчука другом Росії на Україні та українським націоналістом. Президент Росії вказав на хороші відносини Медведчука з прем'єром Дмитром Медведєвим і на те, що знає його ще з часів Кучми.

Президент Росії був хрещеним батьком дочки Медведчука Дарини, тому в Україні лідер «Українського вибору» відомий, як «кум Путіна». За даними РБК, Медведчук має прямі контакти і з Путіним, і з адміністрацією Петра Порошенка, виконуючи роль спецдорученця між президентами України та Росії.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему