«єПотенціал»: анонсували нову систему соцстрахування
Над впровадженням нової системи соціального страхування під назвою «єПотенціал» працює Мінсоцполітики.
Про це повідомили в міністерстві.
Уряд розробив законопроєкт, який передбачає, що замість МСЕК інвалідність буде встановлюватися за висновками мультидисциплінарних команд із використанням цифрових інструментів.
Для визначення підтримки буде проводитись оцінка працездатності людини. Її проводитимуть після реабілітації людини, дистанційно та анонімно.
Залежно від ступеня працездатності, людина отримуватиме допомогу та щомісячну страхову виплату. Якщо відбулася повна втрата працездатності й людина більше не може працювати, щомісячна фінансова підтримка від держави «забезпечить їй гідне існування», запевняють у міністерстві. Так, для людей, які втратили працездатність, обіцяють більші страхові виплати.
Якщо після реабілітації людина спроможна працювати, забезпечувати себе самостійно, держава за потреби надасть максимальну допомогу безплатними ліками, допоміжними засобами реабілітації, соцпослугами, допомогу з працевлаштуванням, навчанням.
Крім того, законопроєкт подовжує захист людини від звільнення через непрацездатність і дає їй можливість оплачувано відновлювати своє здоров’я та реабілітуватися понад рік.
Серед іншого, законопроєкт передбачає таке:
- реабілітація передбачатиме допомогу у відновленні фізичного та психічного здоров’я, а також професійних навичок;
- страхова виплата під час реабілітації (реабілітаційний лікарняний типу Б) збільшується і становитиме від 70% до 100% середньої заробітної плати;
- якщо людина має довгий і складний процес відновлення після травми або хвороби, робоче місце за нею зберігатиметься понад 4 місяці (наразі роботодавець має право звільнити людину, якщо вона хворіє понад 4 місяці);
- передбачена можливість працювати частково, якщо реабілітація амбулаторна, зі збереженням лікарняних реабілітаційних виплат;
- розмежовуються статуси інвалідності та працездатності.
Мінсоцполітики наголошує: попри реформи, статус інвалідності залишається без змін. Інвалідність буде встановлюватися за висновком мультидисциплінарної команди з використанням цифрових інструментів.
Не передбачається зменшення жодних виплат чи соціальних гарантій. Люди, які отримують пенсії по інвалідності, продовжуватимуть отримувати всі належні виплати в повному обсязі.
У межах реформи передбачається впровадження електронного кейс-менеджменту. Він поєднає соціальні та медичні дані й зробить процеси підтримки більш прозорими та оперативними, а також допоможе зменшити бюрократію і підвищити швидкість та зручність отримання допомоги.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.