31 Січня 2024
Новини

Оновлений законопроєкт про мобілізацію: що відомо

Оновлений законопроєкт про мобілізацію: що відомо

Уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.

Про це повідомляє Gazeta ua, посилаючись на сайт парламенту. Про оновлену версію законопроєкту повідомило і Міністерство оборони.

"Коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, урядом та народними депутатами", - сказали в Міноборони.

Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців і військовозобов?язаних, заявили.

Міністерство оборони опублікувало інфографіку.

Строкову військову службу планують скасувати.

Законопроєктом пропонують знизити призовний вік з 27 до 25 років.

Після мобілізації громадянин проходитиме обов'язкову військову підготовку протягом двох-трьох місяців.

Щодо осіб, які ухиляються від мобілізації, територіальний центр комплектування та соціальної підтримки звертатиметься до суду для накладення обмежень:

  • арешт банківських рахунків і цінностей, які зберігаються у банках;
  • обмеження на виїзд за кордон;
  • обмеження прав на водіння авто.

Громадяни також будуть зобов'язані реєструвати електронний кабінет призовника-військовозобов'язаного. Повістки приходитимуть також й в електронний кабінет призовника.

Грошове забезпечення у законопроєкті визначено мінімумом у 20 тис. грн без урахування додаткової винагороди. Додаткова винагорода на період воєнного стану закладається від 30 тис. до 100 тис. грн.

Щорічна основна відпустка під час дії воєнного стану, згідно із законопроєктом, протягом календарного року може надаватися частинами не менше 15 календарних днів.

У порівняльній записці до законопроєкту йдеться про те, що у період мобілізації, усі громадяни віком від 18 до 60 років, що перебувають на обліку (чи зняті з нього), мають мати при собі військово-обліковий документ і пред'являти його за вимогою представника ТЦК, поліцейського чи Державної прикордонної служби.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: війна з Росією, військкомат
В тему