1 Грудня 2023
Новини

СБУ ліквідувала канал перевезень з України в росію

СБУ ліквідувала канал перевезень з України в росію

У Запоріжжі заблокували канал незаконних пасажирських перевезень до росії і тимчасово окупованих регіонів України та у зворотному напрямку.

Про це інформують в СБУ.

За матеріалами справи, серед клієнтів підпільних рейсів були колаборанти, які намагалися виїхати до рф, щоб втекти від правосуддя. Нелегальні поїздки за межі України здійснювали двома автобусами під виглядом комерційної діяльності місцевого автотранспортного підприємства.

Встановили, що маршрут у бік росії пролягав через декілька європейських країн. Для безперешкодного пересування по території країни-агресора фігуранти платили до бюджету рф податки та збори. Кінцевим «пунктом призначення» нелегальних перевезень були тимчасово окуповані райони на сході та півдні України, куди автобуси заїжджали з території росії.

Вартість квитка на такий рейс становила 350 американських доларів в одну сторону. Для проїзду по тимчасово захоплених територіях нашої держави зловмисники співпрацювали з представниками місцевих окупаційних адміністрацій.

Серед іншого – фігуранти отримували від російських загарбників «замовлення» на приховане вивезення їхніх поплічників з підконтрольної Україні території.

Таким нелегальним «трафіком» хотіла скористатись мешканка тимчасово окупованої частини Запоріжжя, яка «допомагала» агресору проводити псевдовибори до місцевих «законодавчих зборів рф». Згодом зловмисниця виїхала до Вінниччини, щоб приховати у родичів гроші, які отримала від загарбників за проведення фейкового плебісциту.

Після цього вона збиралась замовити «квиток у зворотному напрямку» через фігурантів-перевізників. Втім, співробітники СБУ своєчасно викрили колаборантку і затримали її.

Як встановило слідство, нелегальні перевезення організував мешканець Запоріжжя, який раніше відбував покарання за розбій.

За наявними даними, щомісяця ділки «заробляли» до 1 млн грн. Наразі всім трьом фігурантам повідомили про підозру за чч. 2, 3 ст. 332 Кримінального кодексу України.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: запоріжжя, війна з Росією, росія, сбу
В тему