2 Жовтня 2022
Новини

Дев'ять держав НАТО підтримали членство України та закликали збільшити військову допомогу

Дев'ять держав НАТО підтримали членство України та закликали збільшити військову допомогу
Всіх членів НАТО очільники Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Чехії, Румунії, Словаччини, Північної Македонії та Чорногорії закликали «істотно збільшити» військову допомогу Україні.

Про це йдеться у заяві президентів.

Вони наголосили, що підтримують суверенітет і територіальну цілісність України, а також ніколи не визнають намагань росії анексувати будь-які українські землі.

Політики вимагають від росії негайно вийти з окупованих територій, а всіх членів НАТО закликають «істотно збільшити» військову допомогу для України.

Також президенти «твердо» підтримують рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо майбутнього членства України. На тому саміті лідери країн НАТО заявили лише про наміри Альянсу надати Україні ПДЧ.

До слова, президент Володимир Зеленський 30 вересня заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку. Зробив він це після того, як глава рф володимир путін оголосив про анексію чотирьох областей України: Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської. 2014 року росія анексувала АР Крим.

Зеленський закликав міжнародних партнерів відгукнутися на українські пропозиції щодо гарантій безпеки, які зможуть діяти, поки триватиме процес приєднання України до НАТО.

Прямої відповіді, чи готовий Альянс прийняти Україну, не давав генсек організації Єнс Столтенберг. Проте Канада, Литва, Латвія та Естонія підтримують якнайшвидший вступ України до Альянсу.

А от для Сполучених Штатів, за даними медіа, заявка України до НАТО виявилася несподіванкою. Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван вважає, що процес вступу України до НАТО «потрібно розпочати в інший час», а зараз найкращий спосіб підтримати Україну — це практична допомога на місцях.

Варто зауважити, Північноатлантичний договір передбачає, що приєднання до НАТО нової країни мають схвалити всі члени Альянсу: ця процедура зараз триває щодо вступу Фінляндії та Швеції. 1999 року в Альянсі схвалили механізм плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) — програми з п'яти пунктів, де розглядаються політичні та економічні питання країни, її оборона та військовий потенціал, ресурси, безпека та правові питання.

До 24 лютого українська влада неодноразово просила в НАТО надати їй цей план, але не отримувала. А втім, після повномасштабного вторгнення Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ до НАТО без ПДЧ. А у травні тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін зазначила, що Україна може вступити до НАТО без Плану дій щодо членства, як Фінляндія та Швеція, оскільки це ніколи не було юридичною вимогою для приєднання до Альянсу.

Зрештою в серпні віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна вже не прагне отримати План дій щодо членства в НАТО, — хоче приєднатися до Альянсу без цього документа, як це зараз роблять Швеція та Фінляндія.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, нато, литва, естонія, польща, чехія, Румунія
В тему

Останні матеріали