13 Січня 2022
Новини

В Україні антибіотики можна буде придбати за новою схемою: що відомо

В Україні антибіотики можна буде придбати за новою схемою: що відомо

В Україні від початку 2022 року заклади охорони здоров’я ведуть облік загального споживання протимікробних препаратів.

У МОЗ розповіли, що антибіотики можна буде придбати за новою схемою, - пише УНІАН.

Інформують, що це дасть змогу побачити, скільки антибіотиків (і яких саме) призначають лікарі пацієнтам в стаціонарних відділеннях, і оцінити виправданість таких призначень, забезпечити контроль за внутрішньолікарняними інфекціями та зменшити термін перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні.

У МОЗ додають, що також триває поетапна підготовка до впровадження відпуску лікарських засобів за електронними рецептами – з квітня 2022 року заплановано старт відпуску та виписування електронних рецептів на зареєстровані в Україні антибактеріальні (протимікробні) лікарські засоби.

Для отримання цих ліків передбачений такий алгоритм: пацієнт звертається до свого лікаря, лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), а також надає пацієнту номер рецепта й інформацію про лікарський засіб. Далі пацієнту треба звернутися до аптечного закладу, підключеного до ЕСОЗ, та повідомити номер рецепта. Фармацевт за цим номером побачить, що саме призначив лікар, і зможе відпустити ліки.

У МОЗ наголошують, що контроль за відпуском антибіотиків необхідний, оскільки неправильне і надлишкове вживання протимікробних препаратів призводить до розвитку широкої резистентності – механізму, що знижує їхню ефективність, бо бактерії стають стійкими до деяких ліків, і це поступово ускладнює або унеможливлює протидію інфекціям.

Наголошують також на тому, що кількість антимікробних препаратів, які споживають українці, точно невідома, проте є аналіз трендів. «Відповідно до нього, у 2020 році загальний обсяг усіх продажів і закупівель таких препаратів перевищив 6,4 млрд грн. Це на 40% більше, ніж у 2018 році. Зросли й об’єми продажів таких препаратів в аптеках: із 3,26 млрд грн у 2018 році до 4,36 млрд грн у 2020-му», – сказано в повідомленні.

«Щодо антибіотиків «групи резерву» (лікарських засобів «останньої надії», які використовують для лікування вкрай тяжких бактеріальних інфекцій, коли інші антибіотики не спрацювали), ситуація також невтішна: об'єм всіх продажів і закупівель зріс більш ніж утричі: зі 110,89 млн грн у 2018 році до 416,45 млн грн у 2020-му», – додають у МОЗ.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, антибіотики, лікування, аптеки, моз
В тему