11 Січня 2022
Новини

Стали відомі важливі зміни, що стосуються нарахування субсидії

Стали відомі важливі зміни, що стосуються нарахування субсидії

Оскільки в бюджеті катастрофічно не вистачає коштів, то столична влада вирішила урізати виплати на субсидію. Задля цього по закінченні минулого опалювального сезону провела масову перевірку, а, крім того, у травні оприлюднила нові правила отримання грошової допомоги на оплату житлово-комунальних послуг.

Спішно прийняті зміни не врахували багато суперечливих моментів. Через це чимало людей, які справді перебувають у скрутному становищі, втратили право на отримання субсидії. Відповідно – стали звертатися у профільні відомства на місцях із проханням переглянути рішення Кабінету Міністрів.

І ось 15 листопада було ухвалено останні зміни до Порядку надання субсидій, які називаються Постанова Кабінету Міністрів № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Ці зміни стосуються дуже важливих позицій. Тож з’ясуємо, як на отримання субсидії впливатимуть отримання спадщини, депозит, який маєте в банку, чи, приміром, борг за комуналку.

Борг за комуналку – не завада

Почнемо з останнього. Раніше людина не могла претендувати на  субсидію, якщо розмір її боргу з оплати житлово-комунальних послуг  становив більше від 20 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто 340 грн. Тепер же до боржників поставилися лояльніше і дозволену суму боргу, при якій можна оформити субсидію, збільшили вдвічі – тобто до  680 грн.

Є суттєві зміни для власників транспортних засобів. Відтепер право на субсидію отримали ті, хто має у власності саморобний транспортний засіб чи придбав мотоцикл, навіть якщо тому менше від 5 років. Єдина умова – щоб вартість мотоцикла не перевищувала розміру чотирьох мінімальних зарплат (із 1 грудня це 26 тис. грн).

А от коли людина придбала авто чи, приміром, трактора, що молодші ніж 5 років, то вона й надалі не може розраховувати на субсидію.

Хата в селі – не причина відмовити у виплатах

За попередніми умовами людина не могла претендувати на отримання комунальної допомоги протягом наступних 12 місяців року, відтоді як купила житло. Нині ж, продавши єдину квартиру (будинок), що перебував у власності, і придбавши інше житло, можна на субсидію претендувати вже через пів року.

Мають право на фінансову підтримку і ті, хто купив житло завдяки коштам, виділеним із місцевого та/або державного бюджетів.

Якщо раніше наявність у людини двох житлових об’єктів теж унеможливлювала призначення субсидії, то тепер є градація нерухомості. Так, на комунальну допомогу можна розраховувати, якщо:

– нерухомість розташована в селищі міського типу (раніше не враховувалися тільки будинки в селі);

– другий із житлових об’єктів був отриманий у спадок і жоден із двох не здається в оренду (в цьому випадку до обох помешкань має прийти комісія і скласти акт-обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства).

Маєш 100 000 гривень? На допомогу не розраховуй

Із травня 2021-го ввели також нову норму для нарахування субсидії – відсутність депозитів, які перевищують 100 000 гривень.  Багатьох українців тоді така вимога не лякала. Адже з мізерної пенсії навряд чи наскладаєш такі гроші. А якщо й наскладаєш, то їх можна невеликими сумами розкласти на декілька банківських рахунках.

Тепер же влада зробила хитріше. І субсидію не буде нараховувати, якщо сума всіх депозитів людини становитиме понад 100 000 гривень.

Натомість жінкам, які не мають офіційного доходу, але перебувають у декретній відпустці з догляду за дитиною до 6-річного віку, отримати субсидію стало простіше. Головне – мати висновки лікаря про необхідність перебувати поруч із такою дитиною.

А ще вирішується питання про те, аби дозволити оформляти субсидію тим домогосподарствам, у яких котрийсь із «приписаних» членів сім’ї насправді не проживає в цьому помешканні, але власник не має можливості документально підтвердити цей факт. У цьому випадку також необхідно буде викликати інспекторів. Вони мають провести обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства і підтвердити чи заперечити факт не проживання зареєстрованих членів сім’ї.

Проте точнішу інформацію щодо нарахування субсидій можна отримати у профільних фахівців вашої територіальної громади.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, економіка, субсидії
В тему

Останні матеріали