3 Січня 2022
Новини

В Україні подорожали овочі: яка вартість

В Україні подорожали овочі: яка вартість

В Україні з 1 січня знову здорожчали овочі, зокрема, у ціні виросли овочі борщового набору.

Про це свідчать дані на сайті Мінфіну, передає ТСН.

Здорожчання торкнулося популярих серед українців овочів борщового набору, болгарського перецю, помідорів, а також огірків.

Картопля виросла у ціні на майже одну гривню: кілограм коштує у середньому 13,6 грн. Цибуля здорожчала до 14 грн за кілограм. Кілограм білої коштує понад 27 грн, а синьої майже 25 грн. Морква обійдеться у 11,5 грн за кілограм. Вартість буряка становить понад 15 грн.

Перець болгарський жовтий здорожчав до майже 90 грн кілограм – це на 7 грн більше, ніж у грудні. Червоні помідори коштують 44 грн, рожеві – понад 82 грн.

Найбільше після Нового року здорожчали огірки. Якщо у грудні кілограм коштував близько 50 грн, то від січня – майже 73 грн. До слова, тепличні огірки обійдуться у понад 74 грн, що на 24 грн дорожче, ніж у грудні.

Як повідомлялося, за рік індекс вартості найпопулярнішого новорічного салату олів’є зріс на 21%. Серед інгредієнтів традиційного салату найбільше здорожчали цибуля (майже вдвічі) та яйця (на понад 50%). Ціни на ковбасу коливаються 120 до 290 грн/кг. Проте замість ковбаси часто додають курятину, яка теж здорожчала – вартість кілограма тушки зросла на чверть, а філе – на 20%.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, їжа, ціни, продукти, економіка
В тему