4 Грудня 2021
Новини

Різдвяний піст 2021-2022: головні правила та заборони

Різдвяний піст 2021-2022: головні правила та заборони

В Україні триває Різдвяний піст 2021-2022, який розпочався 28 листопада, і з 19 грудня суворість посту та заборон у харчуванні посилиться.  Різдвяний піст є одним із чотирьох найтриваліших постів у році. Іноді його називають «Пилипівкою», адже починається він після дня пам'яті святого Пилипа – наймолодшого учня Христа зі всіх святих апостолів,

Різдвяний піст створений для того, щоб кожен вірянин зміг переглянути своє бачення на світ, на свою віру й узагалі на себе. До Різдва Христового християни мають пригадати усі свої погані сторони, гріхи й недобрі вчинки, які вони здійснювали, для того, щоб очиститись від них і відпустити.

Читайте також

Що не можна робити у Різдвяний піст 2021-2022

Найперша заборона Різдвяного посту стосується їжі. Весь цей час ті віряни, які можуть постити, повинні відмовитись від м'яса, яєць і молочних продуктів.

Забороняється міцний алкоголь. Лише під час деяких свят, які випадатимуть у Різдвяному пості можна буде випити трішки вина. У певні дні тижня їжа має бути термічно не обробленою, тож зважайте і на це.

Утримуйтесь від спокус і не грішіть. Якщо формально ви дотримуєтесь посту, але лихословите, конфліктуєте з іншими й кричите, то всі ваші старання стати на істинний шлях будуть марними.

Згідно з церковними правилами, під час Різдвяного посту не можна вінчатися. Якщо немає великої потреби, краще не хрестіть дітей в церкві й не одружуйтесь.

Також у період посту заборонені будь-які гучні вечірки й гуляння, адже вони відволікатимуть вас від духовного очищення й можуть навпаки притягнути безліч спокус. Намагайтесь слухати менше музики і не танцюйте.

Читайте також

Що можна робити у Різдвяний піст

Різдвяний піст – це прекрасна нагода для пізнання головних християнських цінностей. Для того, щоб розвинути у собі усвідомленого християнина, читайте багато літератури й вивчайте праці видатних релігійних діячів.

Відвідуйте у цей період храм й моліться за спасіння вашої душі і душ рідних вам людей. Кожного разу на Службі Божій дякуйте за все, що дав і дає вам Господь.

Не забувайте чинити іншим добро – не для "галочки" у списку, а для тепла й радості у своїй душі. Навіть найменша допомога іншій людині, яка зараз перебуває у складній ситуації, втішить і вас, і її.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, церква, традиції
В тему