14 Листопада 2021
Новини

Грип чи коронавірус: як відрізнити

Грип чи коронавірус: як відрізнити

В Україні поширюються як сезонний грип, так і коронавірус. І обидві ці недуги  можуть мати важкий перебіг та летальні наслідки.

У Міністерстві охорони здоров'я нагадали різницю між сезонним грипом та коронавірусом. Там наголосили, що обидві недуги – респіраторні захворювання, які викликаються різними вірусами.

Причиною першого є віруси грипу, другого – коронавірус, який вперше виявили у 2019 році. Обидва можуть передаватись від людини до людини, які перебувають поруч.

Довідка. Зазначається, що за останньою інформацією, імовірніше, COVID-19 поширюється легше, ніж грип.

Коронавірус vs грип

У відомстві зазначають, що у порівнянні із грипом, COVID-19 може викликати більш серйозні наслідки для здоров'я. Окрім того, людина, інфікована коронавірусом, може мати довший безсимптомний період і може бути заразною для інших також довше.

«Водночас визначити, чим саме хворіє людина лише на основі симптомів неможливо. Особливо, якщо враховувати те, що COVID-19 може мати широкий спектр симптомів. Для підтвердження точного діагнозу необхідне тестування», – повідомили у МОЗ.

Важливо, що людина може бути інфікована двома вірусами одночасно і мати симптоми як грипу, так і COVID-19. Також обидва захворювання можуть проходити безсимптомно.

Спільними симптомами можуть бути:

  • підвищена температура або лихоманка/відчуття ознобу;
  • кашель;
  • втома;
  • задишка та утруднене дихання;
  • біль у горлі;
  • нежить та закладеність носу;
  • біль у м'язах;
  • головний біль;
  • блювання та діарея;
  • втрата смаку та запаху (хоча частіше це зустрічається при COVID-19).

Зазначається, що від моменту інфікування та появи симптомів може пройти один та більше днів. У обох випадках інфікована людина може виділяти та поширювати вірус до того, як з'являться видимі симптоми. Проте симптоми COVID-19 можуть проявлятись довше, ніж симптоми грипу.

У випадку із коронавірусом, людина може бути заразною довше, ніж хворі на грип.

Як вберегти себе та близьких

Єдиним захистом від цих захворювань є вакцинація. У МОЗ наголошують, що всі доступні в Україні вакцини проти грипу є безпечними та ефективними проти штамів вірусу. Крім цього, вакцинація проти грипу захищає від ускладнень коронавірусу.

Не варто відмовлятися від щеплення проти грипу, якщо ви плануєте вакцинуватися від COVID-19. Ба більше, це можна зробити одночасно.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, коронавірус, грип, вакцинація
В тему