12 Жовтня 2021
Новини

В Україні здорожчає хліб: коли та на скільки

В Україні здорожчає хліб: коли та на скільки

На ціни впливає значне подорожчання газу, електроенергії, цукру, олії і пшениці.

Найближчим часом ціни на хліб в Україні можуть зрости на 25%.

Про це розповів керівник Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко.

Він зазначив, що за останній рік ціна природного газу зросла в сім разів, а електроенергії — в два рази. Згідно з розрахунками ВАП, при пікових цінах частка енергоносіїв у собівартості хліба збільшиться від 5-7% до 15-20%.

Як пояснив Юрій Дученко, 90% великих і майже всі малі підприємства для виробництва хліба використовують природний газ, при цьому блакитне паливо становить 60% їх енергоспоживання, а електроенергія — 40%. За його словами, ціни на хліб також виростуть через здорожчання цукру і рослинної олії в два рази, які є ключовими інгредієнтами при випічці, а також інфляція більше 10% в річному вимірі. Крім того, пшениця за рік подорожчала від 6,05-6,6 тисяч гривень за тонну до 7,7-8,5 тисяч гривень (на 27-29%).

Зачинення хлібних заводів у країні поки не загрожує, проте штучне стримування цін може призвести до дефіциту одного з найголовніших продуктів.

За словами Дученко, Асоціація пекарів уже звернулася до Міністерства аграрної політики та Антимонопольного комітету з вимогою розслідувати різке зростання цін на хліб.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: хліб, ціни, Україна
В тему