5 Жовтня 2021
Новини

У Луцьку з мулу на очисних спорудах планують виробляти добрива

У Луцьку з мулу на очисних спорудах планують виробляти добрива

ККП «Луцькводоканал» – перше підприємство серед водоканалів України, яке розробило і отримало всі необхідні дозвільні документи на здійснення процесу виробництва, фасування та реалізації органічного добрива із біомулу для потреб сільського господарства.

Про це повідомили 5 жовтня у пресслужбі підприємства. Публієкумо інформацію в скороченому обсязі:

Переробка мулу в добриво і його збут сільгосппідприємствам – європейська практика, яка з’явиться і в Україні на «Луцькводоканалі». Це допоможе вирішити проблему із мулом, що лишається на очисних спорудах підприємства після проходження всіх етапів очистки. Мулові карти будуть розвантажені, а сільськогосподарські підприємства отримають безпечне добриво, яке значно збільшує врожай. Від процесу переробки виграє насамперед Луцька територіальна громада, адже мул не буде накопичуватися на очисних і не створюватиме потенційної небезпеки для екології.

Також користь отримають сільсьгосппідприємства, які будуть використовувати органічне добриво з біомулу для удобрення грунтів. Експертизами доведено цілковиту безпеку та високу ефективність такого добрива.

Переробка біомулу – дуже важлива і в перспективі здійснення реконструкції очисних споруд, оскільки цикл переробки відходів має бути закритим, а осад від стічних вод повинен утилізуватися. І найкращим та найбільш безпечним методом його утилізації, як свідчить світова практика, є саме переробка в органічне добриво.

Робота над складним проектом тривала два роки, адже потребувала проходження ряду дозвільних процедур, експертиз і отримання необхідних сертифікатів. Наразі мета досягнута – уся документація готова і підприємство, у разі залучення інвестицій на встановлення обладнання та його налагодження, зможе запустити виробничий цикл. Пройдено складний шлях, але результату досягнуто – підприємство отримало офіційну можливість не накопичувати осаду на мулових картах.

Адже, як ми неодноразово зазначали, протягом року на очисних спорудах утворюється близько 40 тис тонн біомулу. Питання утилізації осадів стічних вод було одним із ключових щодо ведення діяльності за екологічними принципами, адже об’єми накопичення біомулу з кожним роком зростали. У той же час, за хімічним складом осад є цінною сировиною для виготовлення добрив. Особливого значення утилізація осадів стічних вод набуває тоді, коли вирішує не тільки природоохоронне завдання, а й економічне, сприяючи поповненню сировинних і матеріальних ресурсів, а також дає змогу перетворити водоохоронні об’єкти в безвідходні та самоокупні.

Як відбувався процес розробки органічного добрива «LWC»: КП Луцькводоканал здійснив дослідження щодо розробки технології виробництва, оцінки ефективності та безпеки органічного добрива на основі осадів стічних вод – добриво органічне «LWC».

Першочерговим етапом випробувань щодо ефективності добрива органічного «LWC» було розробка технологічного регламенту виробництва ДОБРИВА ОРГАНІЧНОГО «LWC» ОСАД СТІЧНИХ ВОД ДО ТУ У 20.1-03339489-001:2020. Встановлено технологічний режим, порядок проведення операцій технологічного процесу, показники якості добрива та безпечні умови роботи. Надалі було розроблено проєкт технічних умов ТУ У 20.1-03339489-001:2020 «ДОБРИВО ОРГАНІЧНЕ «LWC» ОСАД СТІЧНИХ ВОД». ТЕХНІЧНІ УМОВИ» та отримано висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на нормативно-технічну документацію для виробництва дослідної партії добрива органічного «LWC» з метою проведення подальших досліджень щодо безпеки добрива.

Наступним етапом було проведення серії випробовувань щодо оцінки ефективності та безпеки органічного добрива на основі осадів стічних вод – добриво органічне «LWC» за результатами яких було доведено біологічну доцільність та токсиколого-гігієнічну, екологічну безпеку

Тож 16 вересня 2021 року, Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів України здійснило державну реєстрацію добрива органічного «LWC» у реєстрі пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Більше читайте на сторінці "Луцькводоканалу" в фейсбуці: https://bit.ly/2YiLHPv 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, луцькводоканал, екологія
В тему