5 Вересня 2021
Новини

Що не можна робити 5 вересня

Що не можна робити 5 вересня

На Гуцульщині 5 вересня відзначали свято вовків; крім доїння овець та корів, інших робіт, пов'язаних з тваринництвом, намагалися не виконувати. З цього часу починає облітати листя з осик. Якщо падолист лягає горілиць — на холодну зиму, а долілиць — зима буде теплою. Пізній падолист — на суху осінь.

Про це пише ТСН.

У цей день церква та віряни вшановують пам'ять вiддання свята Успіння Пресвятої Богородицi, мученика Луппа, священномученика Іринея, єпископа Ліонського, преподобних Євтихiя та Флорентiя, святителя Калиника, патріарха Константинопольського. 

5 вересня: церковне свято

Цього дня православні шанують пам`ять мученика Луппа, який жив наприкінці III ст., - початку IV ст і був вірною слугою святого великомученика Димитрія Солунського.

Присутній під час кончині пана, він намочив свій одяг його кров`ю і узяв перстень з його руки. Цим одягом, а також перснем і ім`ям великомученика Димитрія святий Лупп творив в Солуні багато чудес.

Він розбив язичницькі ідоли, за що піддався переслідуванню від язичників, але з Божою допомогою залишився неушкодженим. Святий Лупп добровільно віддав себе до рук мучителів і за велінням імператора Максиміана Галерія був усічений мечем.

5 вересня: що варто зробити

Цього дня слід було дивитися, як відлітають журавлі. Вважалося, що якщо на Луппа журавлі на південь потягнулися, зима буде рання. Якщо журавлі летять низько, то зима має бути тепла, а якщо високо — то холодна. Журавлі летять низько, швидко, “мовчки” — чекай швидкої негоди.

5 вересня: що не можна робити

  • лихословити і допускати погані думки;
  • випускати домашніх тварин на вулицю;
  • стояти на перехрестях, брати гроші в борг. 

5 вересня: українські народні прикмети 

  • Листя папороті закручується вниз перед ясною погодою, а розкручується на негоду.
  • Добре вродить щавель - на теплу зиму.
  • Гуси летять високо осінь буде тривалою.
  • Гуси свійські тримають дзьоби в пір'ї — перед заморозками.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, забобони, прикмети
В тему

Останні матеріали