20 Липня 2021
Новини

Кількість жертв масштабної повені в Європі зросла до 200, сотні зниклих безвісти

Кількість жертв масштабної повені в Європі зросла до 200, сотні зниклих безвісти

За даними місцевої влади, кількість загиблих через масштабну повінь у Німеччині зросла до 196 осіб, ще 749 отримали поранення. У Бельгії налічується вже 31 жертва стихії. За два дні в цих країнах, а також місцями в Швейцарії, Люксембурзі та Нідерландах випала двомісячна норма опадів. Також зливи почалися в Австрії.

Сотні людей досі вважаються зниклими безвісти, через високий рівень води дістатися до них неможливо, пише Reuters. Точна кількість зниклих поки невідома. Раніше повідомлялося, що тільки у Німеччині зниклими безвісти вважаються 1,3 тис. осіб.

У деяких районах Німеччини все ще відсутній зв'язок, через потоп зруйновані будинки, повалені лінії електропередач і затоплені дороги. Рятувальники, пожежники та волонтери прибирають вулиці вже п'ятий день.

Водночас наголошується, що погодні умови дещо покращилися. Рівень води в невеликих річках почав знижуватися, а ось у Рейні він навпаки зростає, повідомляє Focus. Подекуди по Німеччині греблі максимально навантажені, в зв'язку з чим було вирішено евакуювати населення або контролювати ситуацію за допомогою зняття низки загороджень.

Сильні зливи призвели також до виходу з берегів річки в Австрії. Через це були підтоплені низка населених пунктів, найсильніше постраждало місто Халлайн у федеральній землі Зальцбург. Наразі значних руйнувань і постраждалих немає.

Тим часом німецькі вчені спрогнозували, що услід за повенями в Європі прийдуть нові катаклізми, які можуть стати звичним явищем. Головні причини екстремальних погодних ситуацій – глобальна зміна клімату, зміни в русі повітряних потоків, сила припливів і відливів.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: рятувальники, похорон, німеччина
В тему