13 Травня 2021
Новини

Офіс генпрокурора проситиме суд взяти Медведчука під варту

Офіс генпрокурора проситиме суд взяти Медведчука під варту

В Офісі генпрокурора заявили, що провели процесуальні дії з підозрюваним нардепом України. Прокурори запевнили, що Віктору Медведчуку повідомили про підозру у порядку та способом, передбаченими законодавством.

Про це повідомили у Телеграм-каналі Офісу генпрокурора.

Саме з 11 травня 2021 року, наголосили в Офісі генпрокурора, політик і отримав статус підозрюваного. Цього ж дня Медведчук і отримав виклик на здійснення процесуальних дій.

Вже після того, як нардеп прибув в Офіс генпрокурора разом зі своїми захисниками, їм – на вимогу – надали примірник врученого 11 травня повідомлення.

«Також підозрюваному вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою», – йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора.

Сам Медведчук, коли вийшов з прокуратури, запевнив, що, мовляв, лише ознайомився з примірником підозри. Жодного повідомлення йому начебто не вручали.

Натомість адвокат Медведчука Богдан Коваль заявив, що підозра була вручена, але не відповідно до норм КПК.

«Ми вважаємо, що нас не повідомили про підозру, і тому особа не є притягнутою до відповідальності в розумінні Кримінально-процесуального кодексу, оскільки нам надали копію підозри, а не оригінал», – сказав він.

Адвокат зазначив, що у захисників є мінімум три години для ознайомлення з підозрою. За його словами, запобіжний захід Медведчуку швидше за все розглядатиме Печерський районний суд Києва.

Коваль розповів, що разом з підозрою було вручено клопотання про обрання запобіжного заходу, в якому сторона обвинувачення просить взяти Медведчука під варту.

Водночас адвокат заявив, що злочини, в яких підозрюється Медведчук, не є насильницькими, тому тримання під вартою передбачає альтернативний запобіжний захід у вигляді застави. Однак, який може бути розмір застави, поки не відомо.

Віктора Медведчука підозрюють у державній зраді. Йдеться про замах на розграбування національних ресурсів в українському Криму. Підприємство, підпорядковане Медведчуку, володіло дозволами на розробку родовища «Глибока». Після окупації Криму, права передали окупантам.

Також Медведчук передавав дані про ЗСУ через Тараса Козака російській стороні.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: віктор медведчук, суд
В тему