7 Квітня 2021
Новини

Музей-скансен в Рокинях тепер очолює новий директор

Музей-скансен в Рокинях тепер очолює новий директор

У Музеї-скансені в Рокинях змінився директор, ним став Роман Ковальчук.

Про це пише уже колишній директор музею Олександр Середюк на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, на зборах засновників Музею-скансен, більшістю голосів було обрано Романа Ковальчука.

«Спочатку засновники розглянули Заяву про складання повноважень директора музею, автора експозиції, багатолітнього керманича цього науково-культурного закладу Олександра Середюка. Проти такої відставки різко виступив один із засновників - Тимофій Янко. Він чітко окреслив заслуги Олександра Миколайовича, нагадавши, що саме він з «нуля, з чистого паперу» створив цілісний музейний комплекс історії сільського господарства Волині неподалік міста Луцька. І тепер залишати своє дітище у таку важку для всіх нас і держави днину не гоже козаку»,- написав Середюк.

Проте ветеран праці і музейної справи (понад 40 років) був непохитним у своєму рішенні, заспокоївши присутніх, що зовсім не покидає Музей, а лише переходить у науковий відділ провідним науковим співробітником.

Тоді засновники приступили до розгляду заяви кандидата на цю посаду - Романа Ковальчука, який лаконічно і переконливо презентував свою автобіографію та перспективний план розвитку Музею-скансена. У підсумку його кандидатуру затвердили.

 Ковальчук Роман Олександрович, за національністю – українець. Народився 5 лютого 1995 року в місті Дубровиця, Рівненської області.

Середню освіту здобув у Волинському обласному ліцею з посиленою фізичною підготовкою.

З 2017 по 2018 рік здобув ступінь «магістра» у Луцькому національному технічному університеті, м.Луцьк, за спеціальністю: «управління персоналом та економіка праці». Також паралельно заочно здобув ступінь «магістра» у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті ім.Дем’янчука, м.Рівне, за спеціальністю: «реабілітація та ерготерапія».

 З 2019 по 2020 рік здобув ступінь «магістра» у Луцькому національному технічному університеті, м.Луцьк, за спеціальністю: «фізична культура та спорт».

Трудова діяльність: з липня 2013 року працював інструктором - тренером у МГО «Школа козацького гарту» при музеї-скансен Волині до травня 2015 року.

З 2015 року по теперішній час працює керівником і тренером-викладачем спортивного клубу козацьких бойових мистецтв «Герць» в м.Луцьку. За час своєї трудової діяльності Ковальчук Р.О. зарекомендував себе висококваліфікованим, ерудируваним фахівцем, вимогливим до себе та до своїх вихованців. Він завжди прагне довести почате до кінця.

За період своєї діяльності особисто підготував 10 інструкторів з козацьких бойових мистецтв напрямку «Рукопаш-Гопак». Його вихованці часто завойовують призові місця на обласних і республіканських змаганнях.

 А сам Роман Ковальчук став багаторазовим чемпіоном з різних видів єдиноборств. Він організатор спортивних змагань, фестивалів, концертів та інших заходів.

 Його кредом є – пропаганда здорового способі життя,  розвиток національно-патріотичного напрямку.

 Він багаторазово проводив літні наметові козацькі таборування у Пляшевій на Рівненщині та на території експозиції просто неба «Козацький зимівник» Волинського музею-скансен.  Разом із своїми вихованцями проводить майстер-класи, часто допомагає в роботі по благоустрою музею, залучає дітей і батьків до проведення спільних толок, інтекрактивних етно-свят: в День весняного рівнодення «Весна іде – мир несе», «В ніч на Купала» тощо.

Одружений, має сина - Роман-Сонцедар, 2018 року народження, та доньку Дарину, 2020 року народження.

Молодий отаман-директор обіцяє «надати музею друге дихання».

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: музеї, Волинь, Україна
В тему