24 Січня 2021
Новини

Набута звичка, яка найчастіше призводить до інсультів та інфарктів

Набута звичка, яка найчастіше призводить до інсультів та інфарктів

Дослідники вирішили з'ясувати, чи існує зв'язок між сидячим способом життя, а також регулярним переглядом телевізора і розвитком серцевих хвороб.

Результати наукової роботи були опубліковані в журналі EurekAlert.

Як з'ясували вчені з Афінського національного університету, такий спосіб життя є статистично значущим фактором при діагностиці інфарктів чи інсультів.

Як повідомляється в дослідженні взяли участь понад 2 тисячі осіб. Добровольці у віці від 40 до 99 років проходили кілька тестів для визначення стану артерій, їм вимірювали швидкість поширення пульсової хвилі в артерії стегна.

Також учасники пройшли УЗД для вимірювання товщини внутрішньої частини артеріальної стінки. Саме товщину стінки артерій пов'язують з накопиченням відкладень і високим ризиком розвитку інсульту.

Експеримент показав, що у тих людей, які частіше дивилися телевізор, ймовірність виникнення бляшок в судинах два рази вище, ніж у людей, які рідко дивляться телевізійні передачі. Множинні холестеринові бляшки виявляють в коронарних та сонних артеріях, судинах головного мозку при інфаркті міокарда, інсульті, і т. д.

Люди, які вели активний спосіб життя, мають більш еластичні артерії, що зменшує ризик захворювань серця та інсульту.

Вчені відзначили, що перегляд телевізора понад 21 години на тиждень збільшує ризик гіпертензії на 68% і діабету на 50% у порівнянні з тими, хто мало користується пристроєм.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: дослідження, захворювання, здоровий спосіб життя
В тему