23 Листопада 2020
Новини

План боротьби з COVID-19 в Україні: що пропонує уряд

План боротьби з COVID-19 в Україні: що пропонує уряд
Міністерство охорони здоров'я розробило план боротьби з COVID-19, відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Поки Україна ще на першому рівні.

Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив під час виступу в Верховній Раді.

Перший рівень

Щоденний приріст хворих — 5-7 тисяч. За словами Степанова, таке навантаження система охорони здоров'я здатна витримувати. 

Другий рівень

Заповненість ліжок хворими із COVID буде приблизно 70% загалом по країні, а щоденний приріст — 8-10 тисяч. Степанов запевняє, що на цьому рівні Україна опинитися найближчими тижнями.

Тоді МОЗ збільшує кількість ліжок для хворих до 52 тисяч (наразі 34 тисячі), розгортає тимчасові госпіталі поза межами закладів охорони здоров'я.

Також відомство має забезпечити збільшення кількості працівників у лікарнях, де приймають інфікованих, залучивши працівників з інших відділень та уклавши нові контракти. А ще мають «посилено контролювати обмеження».

Поки Україна на другому рівні, але вже рухається до наступного.

Третій рівень

Щоденний приріст — 11-15 тисяч хворих, а заповненість ліжок — не менше, ніж 85%. Додатково до заходів другого рівня, уряд забезпечуватиме жорсткий карантин по всій Україні. За словами міністра, йдеться про введення по всій країні всіх обмежень «червоної зони».

Також розпочнеться мобілізація усіх медичних працівників, буде організована робота відомчих заходів для цивільного населення та польові шпиталі.

Четвертий рівень

Як каже Степанов, це коли ресурси системи охорони здоров'я вичерпані. Щоденна кількість хворих — приблизно 20 тисяч хворих. Тоді МОЗ активує протокол медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: коронавірус, Україна
В тему