1 Жовтня 2020
Новини

ЗСУ готові до ведення кількох ООС одночасно

ЗСУ готові до ведення кількох ООС одночасно

У Командуванні Об'єднаних сил ЗСУ готові до ведення кількох Об'єднаних операцій на різних напрямках. З огляду на це, Генеральний штаб готуватиме пропозиції головнокомандувачу української армії щодо реагування на конкретні військові загрози.

Про такі плани розповів командувач ОС ЗСУ, генерал-лейтенант Сергій Наєв у статті для видання Сухопутних військ НАТО Land Power, - пише Обозреватель.

За його словами, відповідно до ухваленого рішення, Командуванню ОС ЗСУ будуть передані сили та засоби, а також визначені завдання щодо проведення Об’єднаної операції.

"Але вона може бути не одна, а декілька на кількох різних напрямках. Щодо ООС, яку розпочато 30 квітня 2018 року, то зараз Командування ОС ЗСУ не має ні повноважень, ні завдань щодо її управління. Зазначена операція є самостійною та регламентується окремими нормативно-правовими документами", – пояснив Наєв.

"Хоча можливо, що після завершення процесу підготовки, за окремим рішенням головнокомандувача ЗСУ, буде проведено прийом в підпорядкування та перебрана відповідальність за ведення всіх військових операцій, в тому числі й операції ООС на території Донецької та Луганської областей", – уточнив він.

Також командувач ОС ЗСУ запевнив, що у випадку різких змін у військовій обстановці довкола України передача управління військами буде здійснена негайно.

Наєв наголосив, що, працюючи над змінами системи управління підрозділами ЗСУ, командування глибоко вивчало іноземний досвід, особливо партнерів з НАТО, і адаптувало його до реалій служби в ЗСУ.

"В першу чергу, ми ґрунтувались на тактичному та стратегічному бойовому досвіді української армії. Адже саме розподіл функцій між органами управління дозволяє зосередитись на застосуванні ЗСУ або їх окремої складової для вирішення кризової ситуації, ліквідації певного локального воєнного конфлікту або відбиття повномасштабної агресії з боку ворога", – підсумував генерал-лейтенант.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: оос, війна на сході україни
В тему