8 Вересня 2020
Новини

В Україні освітянам не підвищуватимуть зарплати, немає грошей, – Міносвіти

В Україні освітянам не підвищуватимуть зарплати, немає грошей, – Міносвіти

В Україні через брак грошей призупинили дію постанови про поступове підвищення найнижчого посадового окладу освітянам до рівня чотирьох прожиткових мінімумів

Документ був прийняти урядом у минулому році. Його дія припинена до 31 грудня 2020 року, - повідомляється на сайті Міністерства освіти та науки.

Документ передбачав поступове збільшення окладу до 2023 року до рівня чотирьох прожиткових мінімумів, але у місцевих бюджетах грошей на це поки немає.

У відомстві підкреслили, що зацікавлені у введенні в дію саме цієї постанови, оскільки вона виконує не тільки норми законодавства, а й підвищує соціальні стандарти та гарантії держави, спрямовані на підвищення рівня життя педагогів.

У Міносвіти заявили, що цю проблему потрібно негайно вирішити. Міністерство вже попросило уряд передбачити в держбюджеті на 2021 року необхідні кошти.

"При формуванні бюджету області розмір оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників має дуже важливе значення", – йдеться в повідомленні.

За попередніми розрахунками фахівців МОН, впровадження програми в 2021 році вимагатиме додатково близько 50 млрд грн (державний бюджет – близько 39 млрд грн, місцеві бюджети – близько 11 млрд грн).

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: зарплата, освіта, гроші, Україна
В тему