9 Липня 2020
Новини

"Синці та крики про допомогу": оголосили результати перевірки приватного пансіонату для літніх людей у Рівному

Під час перевірки пансіонату для літніх людей "Тепло любих" у Рівному виявили ряд порушень: недоглянуті підопічні, брудні матраци у підвалах та крики, що лякають сусідів. Після візиту монітори омбудсмена звернулися до поліції та прокуратури.

На час візиту в закладі перебувало 28 осіб. Про це, повідомляє ТСН з посиланням на пресслужбу Офісу омбудсмана України.

Так, за даними моніторів, у всіх кімнатах пансіонату відчувався різкий запах сечі. У підопічних, які не можуть себе обслуговувати, не стрижені нігті, всі підопічні недоглянуті. Постільна білизна має зношений вигляд.

"Підопічні закладу поскаржилися моніторам на випадки жорстокого поводження з боку персоналу. В одній з кімнат перебувала жінка з великим синцем на обличчі. Дружина власника пансіонату повідомила, що рідні підопічної знають про цей випадок, а жінці, нібито, була надана необхідна медична допомога. Родичі підопічної, які прибули до пансіонату, були шоковані побаченим та звернулися до поліції із заявою", - йдеться в повідомленні.

Також монітори зафіксували недотримання встановлених вимог щодо площі на одну особу. У чоловіків поруч з ліжками були виявлені пластикові пляшки для випорожнень. На одній з тумбочок виявлено брудну обрізану пластикову пляшку, з якої через трубочку підопічний пив воду.

В будинку не здійснюються протиепідемічні заходи та не дотримуються карантинні вимоги.

Також під час конфіденційного спілкування підопічні скаржилися на заборону виходити за територію пансіонату, попри те, що більшість з них є дієздатними.

Договори про послуги не підписані надавачем послуг. У частині договорів відсутні підписи підопічних, які б підтверджували їхню згоду на перебування у закладі. Трудові договори, що підтверджують працевлаштування персоналу закладу, не були надані моніторам для ознайомлення.

Приймання лікарських засобів підопічними здійснюється без відповідних лікарських призначень, а догляд за станом здоров’я підопічних здійснює непрацевлаштована медична сестра, яка, зі слів дружини власника пансіонату, перебуває на стажуванні.

У підвальному приміщенні моніторами були виявлені кімнати з матрацами зі слідами випорожнень та пластмасові відра.

"Підопічних у цих приміщеннях не було, але люди, які живуть поруч, повідомили, що працівники пансіонату розповідали їм про утримання підопічних у підвалах. Також сусіди повідомили, що неодноразово чули з пансіонату крики про допомогу", - зазначається в повідомленні.

Моніторингова група вимушена була перервати візит та звернутися до правоохоронних органів.

Про виявлені порушення повідомлено поліцію та прокуратуру. За фактом виявлених порушень відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст.125 (умисне легке тілесне ушкодження), ч. 1 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України та розпочато досудове розслідування.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: рівне, пенсіонери
В тему

Останні матеріали