25 Квітня 2020
Новини

Кіборг із Волині віддав нирку синові

Кіборг із Волині віддав нирку синові

Волинський кіборг, який воював за Донецький аеропорт Василь Шумик віддав нирку синові.

Родинну операцію з трансплантації нирки успішно провели у Ковельській центральній районній лікарні, пише газета Волинь.

У січні 2018-го кіборг Василь Шумик, із села Ворокомле Камінь-Каширського району, казав: «Я вижив у тому пеклі. На щастя чи на жаль».

І тоді оте гірке «на жаль» було небезпідставне. Адже після трьох контузій у пекельних боях учасник АТО не мав ніякої групи інвалідності: для цього потрібно було пройти обстеження, а у військовому госпіталі міста Луцька, як йому говорили: черга.

«Я розумію, що зверху є негласна вказівка не давати таким, як я, групи інвалідності, бо це ж державні кошти. А що мені робити? Я вже не знаю, куди мені звертатися…» – запитував у розпачі.


Тодішній голова Волинської обл­держадміністрації Олександр Савченко побував у селі Ворокомле, поспілкувався з кіборгом. І таки прискорили й обстеження, і процес отримання необхідних документів для оформлення гарантованих державою пільг.

Василь Шумик врешті-решт одержав групу інвалідності, достойну пенсію. Військовий вижив у пеклі, яким були бої за Донецький аеропорт, і через п’ять років він віддав ни­рку своєму синові Олександру.

До речі, після здачі необхідних аналізів, стало ясно, що донорами можуть бути і мама, і тато. Василь по-чоловічому благородно вчинив і сказав дружині Оксані, що він піде на родинну операцію, мовляв, якщо його нирки добрі, то одна з них має порятувати дитину.

Операцію з трансплантації провели 30 січня 2020–го у Ковельській центральній районній лікарні. Дні народження батько і син відзначали в палаті: 3–го лютого Василеві Шумику виповнилося 42 роки, а 7–го Сашкові було двадцять. І хоч зараз син проходить непростий період реабілітації, який потребує чималих коштів на ліки для запобігання відторгненню трансплантованої нирки, батьки втішені, що їхня дитина уже може мріяти про майбутнє.

А ще Василь і Оксана Шумики, які розлучилися п’ятнадцять років тому, після всього пережитого, як висловився чоловік, зійшлися. Одного разу, уже після операції, син сказав мамі: «Нехай тато живе з нами». І жінка відповіла, що вона не буде проти...

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, війна на сході україни, медицина
В тему