5 Квітня 2020
Новини

Нова ціна на газ у квітні 2020 та чи варто платити за транспортування

Нова ціна на газ у квітні 2020 та чи варто платити за транспортування

В Україні у квітні 2020 українці отримають дві платіжки, згідно з якими платитимуть за газ. В одній буде зазначено об'єм спожитого газу у березні, інша покаже суму за транспортування газу у квітні.

При цьому «Нафтогаз» оголосив  нову ціну, за якою  формуватиметься тариф на газ для населення. Як формується сума, яку українці отримають в платіжках у квітні – пише 24 канал.

Скільки заплатять українці?

Тариф у першій платіжці, тобто за спожитий газ, у всіх однаковий і становить 4,33 гривні за кубометр спожитого газу.

У березні українці заплатили за спожитий у лютому газ за тарифом 5 гривень за кубометр. Це на 13,5% дорожче за ціну у квітневих платіжках.

Як визначається тариф за спожитий газ? Ціну встановлює "Нафтогаз" щомісяця, але вона не може бути нижча за вартість газу на нідерландському газовому хабі TTF плюс вартість його доставки до України. Таким чином до оптової ціни додають ПДВ, націнку газзбутів і "Укртрансгазу".

Ціна в другій платіжці, тобто за транспортування відрізняється в різних областях та навіть районах області. У березні найдешевше платитимуть у Києві – 0,34 гривні за кубометр газу, а найдорожче у частині Львівської області – 2,39 гривні.

Як визначається тариф за транспортування газу? Транспортування в різних містах обходиться по-різному. Що менше місто, то вища ціна на платіжку за розподіл газу. В селах щільність населення низька, тому собівартість транспортування зростає. Ось чому мешканці сіл та селищ, а також малих міст платитимуть найбільше. Натомість у Києві, де щільність населення найвища, ціна - найнижча.

Дивіться на карті скільки заплатять за транспортування газу мешканці різних міст у квітні.Цифри, актуальні на квітень, виділені синім кольором.

Заплатять всі

Українці, які не споживали газ у березні чи квітні, все одно заплатять. Не за спожитий газ, а за його транспортування. Все через те, що для вас підрахували, скільки ви спожили за період з 1 жовтня 2018 по 31 вересня 2019. Поділили все на 12 місяців, а потім цю кількість кубометрів помножили на місцевий тариф. Так вийшла фіксована ціна за транспортування, яка не залежить від того, чи споживаєте ви зараз газ, чи ні.

Навіщо одну платіжку розділили на дві? Це вимога Євросоюзу в рамках Третього енергетичного пакету. Газ видобувають одні, а перевозять його інші. Тому й гроші треба розділити. Теоретично, це створить вільний ринок, адже українці самі можуть обирати постачальника газу. Із зростанням конкуренції на цьому ринку, ціна падатиме, а якість кращатиме. Та все це лише в теорії. На практиці підприємства просто розділилися умовно на облгаз і облгаззбут. Тобто юридично це дві різні компанії, але фактично власник один.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, ціна на газ, нафтогаз, волиньгаз
В тему